google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR

SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, "Cumhur İttifakı partilerin ittifakından bir Cumhurbaşkanı seçilmesi olayı değildir. Bu ülkenin yerlileriyle, millileriyle bu ülkenin dışarıdan destekçileri arasındaki bir ihtilafın sonuçlanma şeklidir"

26 Ocak 2021 - 00:12 - Güncelleme: 26 Ocak 2021 - 00:17

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile birlikte gazetemizi ziyaret etmiş, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kemal Özdilek ve Yayın Danışmanımız Mehmet Aktürk ile Tokat’ın 2020 yılı yatırımlarını değerlendirerek 2021 yılı rotasını çizmişti. Müjdeli ziyarette ulusal ve uluslararası siyasi gündeme dair de değerlendirmeler yapan Yusuf Beyazıt'ın açıklamalının devamı şöyle:

 

ULUSAL ve ULUSLARARASI SİYASET DE MASAYA YATIRILDI

Gazetemiz Yayın Danışmanı Mehmet Aktürk’ün son dönemde Saadet Partisi ile alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yaptığı görüşmeye dikkat çekerek kendisinin bu durumun bir erken seçim sinyali anlamına gelip gelmediğini sorması üzerine ise Milletvekili Yusuf Beyazıt: “Şimdi bakın, çok net olarak ifade edeyim. O da şu: Yüzyılda bir dünyada haritalar çizilir. Yüzyılda bir dünyada bazı şeyler olur. Türkiye’ye rol biçmek istediler. Türkiye, bu coğrafya maalesef bin yıldan beri her zaman önemli olmuş ve Haçlıların hedefinde olmuş bir yerdir. Yeni Zelanda da katliam yapan bir insanın gelip de bu otelde kalıp Kazıklı Voyvoda’nın hesabını soracağız diye orada haince girişim yapması tesadüf değildir. Gezi olaylarında ‘Zulüm 1453’te başladı’ yazısını duvarlara yazmak tesadüf bir olay değildir. Nedir 1453? Roma İmparatorluğu’nun tarihe gömüldüğü, bir çağın açılıp bir başka çağın açıldığı bir tarihtir. Buranın üzerinde Ermenilerin hedefi olabilir, Rumların hedefi olabilir. Avrupalıların, Batının da hedefi olabilir. Ama bu millete, bu vatana göz dikenlere karşı durabilecek de bu milletin öz evlatları vardır. Bunlar günübirlik siyasetlerle filan olmaz. İşte bu nedenle Cumhur İttifakı vardır. Cumhur İttifakı partilerin ittifakından bir Cumhurbaşkanı seçilmesi olayı değildir. Bu ülkenin yerlileriyle, millileriyle bu ülkenin dışarıdan destekçileri arasındaki bir ihtilafın sonuçlanma şeklidir."

"SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR"

"15 Temmuz olayı siyasi iktidarı değiştirmeye yönelik bir darbe olayı değildir. Bu ülkeyi bir Suriye yapmak, bir Libya yapmak, bu ülkede kardeş kavgalarına yol açarak, Pontus Devletini, Ermenistan’ı oluşturmak için yapılan bir hadisedir. Suriye’yi bir göç olayı olarak görmek son derece bedbahtlıktır. Suriye Hareketi, bölgede bir PKK garnizonu kurularak bizim Ortadoğu’ya çıkışımızı engellemeye yönelik bir harekettir. Bu vatanın sadece bir kara parçasından ibaret olmadığını bir de mavi vatanın olduğunu bilen herkes bu 2023 seçimlerinde bizimle beraber olacaktır. Saadet Partisi de bizim kardeşlerimizdir, hangi partiye oy verirse versin tüm seçmenler bizim kardeşimizdir. Bunlar tercihlerini bu ülkenin, bu milletin, bu bayrağın, bu devletin yanında yer alarak kullanacaklardır. Ben bu duruma bu milletin bir evladı olarak böyle inanıyorum. Seçimler zamanında yapılacaktır. Bunun hiçbir şekilde değişmesi görünmüyor. Niye? Cumhurbaşkanımız seçilmiştir ve süresi bellidir. Şimdi hükumet meclisin içinden çıkmıyor ki. Yani meclisin gayri ekseriyetle seçim kararı alması AK Parti’ye rağmen, Cumhurbaşkanına rağmen böyle bir şey olması söz konusu değildir. Cumhurbaşkanı da neden süresini azaltacak? Azaltmayacak, 2023’e kadar 2071 hedefini zorlayan bir çalışmanın içerisinde olacak. Bu partiler anayasa için bir araya geldik demediler mi? Bunlar Anayasa’nın değişmez maddelerini değiştirmek için toplanıyorlar. Türk Milleti ifadesini çıkarmak istiyorlar. Dikkat edin! Daha sonrasında da bunu ağızlarında yarım yamalak yalanlamalarla geçiştiriyorlar. Şuanda benim anlatmak istediğim hadise şu. Olayları günübirlik siyasi olaylarla anlamak mümkün değildir. O nedenle Cumhur İttifakı vardır. O nedenle AK Parti ve MHP bu milletin gerçek düşmanlarını, bu ülkenin üzerinde vekalet savaşları yapanları, hesap yapanları görmüş, o nedenle bu milletin yanında yer alarak bu hadise ile beraber olmuştur. Bu olay siyasi bir seçim olayı değildir. Saadet Partisi de ben ona inanıyorum, bu noktada elbette ki, bizimle beraber olacaktır."

Haber: Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA