Seçmene sandık başında şok

Seçmene sandık başında şok

Bir partinin kendi bilgisi dışında sandık görevlisi olarak ismini yazdırdığı iddiasıyla oy kullanmak üzere gittiği sandıkta görevliler tarafından oy kullanmasına izin verilmeyen Rüştü Yılmaz isimli seçmen şok yaşadı. Geçtiğimiz seçimde de aynı olayın başına geldiğini söyleyen Yılmaz, İl Seçim Kurulu ile yapılan görüşmenin ardından başka bir sandıkta oyunu kullandı

01 Nisan 2019 - 10:58


Tokat Halil Rıfat Paşa İlkokuluna oy kullanmak için gelen Rüştü Yılmaz isimli seçmen, bir partinin, kendi bilgisi dışında sandık görevlisi olarak ismini yazdırdığını öğrenince şok yaşadı. Geçen yıl oy kullanırken de aynı sıkıntıyı yaşadığını belirten Yılmaz, YSK görevlilerinin olaya müdahale etmesi sonucu oyunu başka sandıkta kullandı.
1293 nolu sandıkta oy kullanmak isterken durumu öğrenen Yılmaz, o esnada aynı sandıkta oy kullanan Tokat Belediye Başkanı ve adayı Eyüp Eroğlu ile de karşılaştı. Durumu Eroğlu'na da aktaran Yılmaz oy hakkını kullanmak istediğini anlattı. Sorun kısa sürede çözüldü. Yılmaz, daha sonra 1291 nolu sandıkta oyunu kullandı.
Yaşadığı olaya ilişkin basın mensuplarını açıklama yapan Rüştü Yılmaz, "Benim haberim olmadan beni sandık kuruluna yazmışlar. Aynı olay geçen sene de başıma geldi. Geçen sene oyumu kullandım bu sene kullanamadım. Okulun sandık başkanı gerekli bilgilerimi aldı, ilgilendi öbür sandıktan oyum çıktı. Herhangi bir parti beni sandık başkanı yazmış, sandık görevlisi. Haklarında şikayetçi olmayacağım." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x