Şehir Parkı Eylül’de açılıyor

Şehir Parkı Eylül’de açılıyor

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, geçtiğimiz günlerde çalışmalarına başlanan şehir parkı projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Devlet Su İşleri’nin bulunduğu alanın bir kısmına yapılacak olan şehir parkının çalışmaların 2 buçuk yıldır sürdüğünü belirten Başkan Eroğlu, projenin eylül ayında biteceğini belirtti.

17 Mart 2020 - 10:39

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu DSİ’den alınan 22 dönümlük alana yapılacak olan çalışmaları anlattı; “Tokat merkezde yapacağımız şehir parkımız. Şehir parkımız millet bahçesinden farklı. Biliyorsunuz millet bahçesini Gümenek’e yapma kararı almıştık. Şehir parkımızı ise Devlet Su İşleri’nin olduğunu alanda yapmak için çalışmalara başladık. Bu 2 buçuk yıldır sürdürdüğümüz bir çalışma. Zira öncesinde DSİ’nin olduğu alanın tamamıyla ilgili bir talebimiz olmuştu belediye olarak. Lakin Devlet Su İşleri tarafından o alana kendilerinin de ihtiyacı olduğu söylendi. Bu noktada alanın ancak yarısını alabildik. Bunun sonucunda biz de 2017 yılında yaptığımız yazışmalar sonucunda resmi olarak 22 dönümlük bir alanı Tokat’ta şehir parkı olarak kullanılmak üzere aldık. Biz de 2017’den sonra bu çalışmamızın diğer detaylarını, proje çalışmalarını bitirmiş ve ardından da şehir parkımızı yapacağımızı söylemiştik. Şimdi ise lojmanların da yapılmış olmasıyla beraber bize ayrılan 22 dönümlük alanın içerisinde bulunan yaklaşık 8 tane bina var. Oradaki 8 binanın bir tanesi hariç diğerlerini yıkacağız. Oraya park alanları, yürüyüş yolları, oturma noktaları, bin metrekarelik bir çocuk oyun alanı yapacağız. Şu anda hali hazırda belediyemizin elemanları orada bize ayrılan kısmı bölüyorlar. Şu anda buna yönelik orada bir taş duvar çalışmamız var. Bu çalışmanın akabinde de diğer işleri tamamlayıp en geç eylül ayı gibi parkımızı hizmete açacağız”

“ŞEHİR PARKI İÇERİSİNE HANIMLAR KIRAATHANESİ”

Proje içerisinde bir hanımlar kıraathanesi olacağını açıklayan Başkan Eroğlu; “Biraz önce bahsettiğim yıkılmayacak olan bir tane binayı ise hanımlar kıraathanesi yapacağız. Yani şehir parkı içerisine sadece hanımlarımızın kullanacağı, çalışanlarının dahi bayan olacağı bir mekan yapağız. Hanımlar burada çaylarını içebilecekler, günlerini toplantılarını yapacaklar, kitap okuyacaklar, sohbet edecekler.  Böylece bu parkımız Tokat’a çok güzel hizmet eden bir nokta olacak” dedi.

“HİÇBİR AĞACIMIZA ZARAR VERMEDİK”

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, çalışmaların doğaya dost bir şekilde yürütüldüğünün altını çizerek şunları söyledi; “Bu arada burada yaptığımız çalışmalarda hiçbir ağacımıza zarar vermiyoruz. Oradaki güzelliği oluşturan ağaçlarımızın hiçbirine dokunmadık. Bütün bu çalışmaları yaparken yeşili koruyoruz, ağaçlarımızı koruyoruz, doğayı koruyoruz. Hiçbir şekilde doğaya, yeşile, ağaca, çiçeğe, böceğe zarar getirmiyoruz. Ben bunu çok önemsiyorum. Çünkü artık bizim bunu daha çok gündem haline getirmemiz lazım. Ne yazık ki betonlaşan bir dünyada yaşıyoruz. Yeşilin ve ağacın önemi her geçen gün biraz daha artıyor. Bizler yapacağımız çalışmalarla, ortaya koyacağımız projelerle doğayı korumamız gerektiğini ortaya koyacağız”

GÜMENEK MİLLET BAHÇESİ

Gümenek mesire alanının millet bahçesine dönüştürülmesi projesi için de açıklama yapan Başkan Eroğlu konuyla ilgili “Gümenek millet bahçesi için de bakanlıktan projelerimiz geçti. Bakanlığımız inceliyor. İnceleme biter bitmez biz orada muhtemelen bir ihale süreci bekliyoruz. Tabi bu süreçte burası mesire alanı olarak halkımıza hizmet vermeye devam edecek. Ama ihale kararı aldığımız andan itibaren ise artık orayı kapatacağız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta kenevir üretimi sonuç vermedi
Tokat’ta kenevir üretimi sonuç vermedi
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?