Şehir Tiyatrosu ülkeye açılıyor

Şehir Tiyatrosu ülkeye açılıyor

Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ferhat Pekyiğit 2018-2019 sanat sezonuyla ilgili “Sezon içerisinde turnelerimiz ve festivallerimizle Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosunu tüm ülke genelinde oyunlarımızla buluşturacağız” dedi

17 Eylül 2018 - 15:21


Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ferhat Pekyiğit, bu yıl genç nesillerede ulaşabilmek adına akademik kariyerine Bilgi Okullarında devam edecek.' Tiyatrodan korkmayın tiyatroya gidin' sloganıyla sözlerine başlayan Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ferhat Pekyiğit 2018-2019 sanat sezonuyla ilgili çalışmalardan bahsetti.

ŞEHİR TİYATROSU TÜRKİYE'YE AÇILIYOR
Genel Sanat Yönetmeni Ferhat Pekyiğit “2 yıl önce kurmuş olduğumuz Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu hızlı adımlarla sanat hayatına devam ediyor.  Geçtiğimiz sanat sezonu içerisinde % 98'lik doluluk oranıyla seyircilerimizin karşısında olduk. Başarılı bir sezonun ardından yepyeni bir yapılanmaya giderek mutfak atölyemizi açma kararı verdik. Mutfak atölyesinde oluşan yoğun başvuru Tokat halkının sanata ne kadar ilgi gösterdiğini ortaya koydu. Bizlerde bu ilgiyi karşılıksız bırakmamak için elemelerle dahil edeceğimiz arkadaşları donanımlı bir şekilde yetiştirmeye karar verdik. Tiyatromuz içerisine şan, piyano, diksiyon, tasarım, drama derslerini dahil ettik. Bu da tiyatroyla ilgilenen ve mutfak atölyemize başvuru yapan arkadaşlarımız tarafından sevinçle karşılandı. Yapmış olduğumuz başarılı işlerin ardından ülke genelinde yapılan festivallerden davet aldık . Sezon içerisinde turnelerimiz ve festivallerimizle Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosunu tüm ülke genelinde oyunlarımızla buluşturacağız. Gelecek sezon halkımızın severek izleyeceği birbirinden farklı tiyatro oyunlarıyla perdelerimizi açacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı