Şehit Aileleri Derneklerine ziyaret

Şehit Aileleri Derneklerine ziyaret

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal ve Zile'de Şehit Aileleri Derneklerini ziyaret ederek, dernek başkanları ve üyeleri ile bir araya geldi

07 Mart 2020 - 11:38


İlk olarak Turhal Şehit Aileleri Dayanışma Derneği'ni ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, burada Dernek Başkanı Orhan Kılıç ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Daha sonra Turhal Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, Dernek Başkanı Arif Arıcı ve dernek üyeleri ile bir süre sohbet etti.
Devletimize, milletimize,  vatanımıza duydukları sevgiyi, canlarıyla ve kanlarıyla taçlandıran aziz şehitlere ve gazilere minnettar olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “ Milletimiz şehitlik mertebesine ulaşan kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmayacaktır ve her zaman yanınızda olacaktır.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, son olarak Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneğini ziyaret ederek Dernek Başkanı Himmet Atakol ve dernek üyeleri ile  sohbet etti.
Milletimizin yüreğinde acısını hissettiği kahramanlarımızın ailelerinin devlet ve millet olarak her zaman yanında olduklarını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Şehit aileleri ve gazilerimize ve ailelerine müteşekkiriz. Şehit ve gazilerimizin hiçbir zaman haklarını ödeyemeyiz.Gazilerimiz ülkemiz bölünmesin, bayrağımız dalgalansın, ezanımız okunsun, bu memlekette hür ve bağımsız bir şekilde yaşayalım diye uzuvlarını vermişler.  Şehitlerimiz canlarını vermişlerdir. Bunlar büyük fedakarlıklar. Türk milleti de büyük bir millet. Şehit aileleri ve gaziler de bizlere emanet” diye konuştu. 
Vali Dr. Ozan Balcı ziyaretlerini Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Turhal Kaymakamı Zile Kaymakam Vekili Ali Gökay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tokat Şubesi Başkanı Bilal Özmen, Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç ile birlikte gerçekleştirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina