Şehit analarına hediye yazma

Şehit analarına hediye yazma

Tokat Belediyesinin şehit anneleri ve eşleri için anneler gününe özel olarak hazırladığı el emeği göz nuru yazmalar hediye edilmeye başladı.

13 Mayıs 2019 - 11:18 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 22:59

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, birimlerine verdiği talimatla şehit annelerine takdim edilmek üzere Tokat Anne Yazmaları, Canikli El Sanatları Merkezi'nde özenle hazırlandı. Sarı renkli anne yazmaları özel kutularına yerleştirilerek şehit annelerine ulaştırıldı.

Anne yazmaları projesinin Türkiye'de ilk olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin anneleri, hanımları, kız kardeşleri bizim daima başımızın tacıdır. Bu sene anneler gününde onlara öyle bir hediye verelim ki, onlara layık olsun istedik. 'Hey Onbeşli Onbeşli' türküsüyle ağıtlar yaktığımız şehitlerimizi yad etmek, şehit annelerimizin ve eşlerinin her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla Anneler Gününe özel hediyelerimizi ulaştırmaya başladık. Belediyemiz Canikli Konağı El Sanatları Merkezi'nde hanım kardeşlerimiz tarafından el emeği göz nuru ile hazırladığımız Tokat anne yazmalarını Tokat ve ilçelerimizdeki bine yakın şehit annesi ve eşine Pazar gününe kadar ulaştırmış olacağız. Bizim için bu memleketin tarihini ifade eden Anne Yazmalarından daha değerli hediye olamazdı. Bundan sonraki süreçte sarı renkli Tokat anne yazmalarını marka yaparak tüm Türkiye'ye sunmak istiyoruz. Bu vesileyle başta şehit annelerimiz ve eşleri olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum" dedi.

VİDEO

https://youtu.be/P32gtlXgr8c

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI