Şehit ateşi çığ gibi düştü

Şehit ateşi çığ gibi düştü

Van’da çığ düşen minibüsteki yaralıları kurtarmak için bölgeye giden arama kurtarma ekiplerinin üzerine ikinci bir çığ düşmesi sonucu yaşanan ikinci çığ faciasında Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Çevreli kasabası nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Onbaşı Osman Karaca’nın şehit olduğu öğrenildi

06 Şubat 2020 - 12:32 - Güncelleme: 06 Şubat 2020 - 21:22

Van Bahçesaray karayolunda 4 şubat 2020 günü akşam saat 17.00 sıralarında üzerine çığ düşen minibüste bulunan 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 6 kişi ise sağ olarak kurtarılmıştı. Minibüste olduğu değerlendirilen ve sabah saatlerinden itibaren devam eden 2 kişiyi kurtarma çalışmaları sürdürülürken meydana gelen ikinci çığ faciasında hayatını kaybedenlerin sayısının 33’e yükseldiği açıklandı.

 

Yaşanan ikinci çığ faciasında hayatını kaybedenler arasında 8 jandarma personelinin de bulunduğu öğrenilirken Tokat’a şehit ateşi düştü. Kurtarma çalışmalarında görevli Bahçesaray Yukarı Narlıca Krk. Komutanlığında görevli Jandarma Uzman Onbaşı Osman Karaca’nın çığ altında kalarak şehit olduğu öğrenildi. Tokat’ın Almus ilçesi Çevreli kasabası nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Emine ve Mehmet Karaca çiftinin 6 çocuğundan birisi olan Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Osman Karaca’nın Nagihan Tuna Karaca ile evli olduğu eşinin Van’da ikamet ettiği anne ve babasının ise Çevreli de yaşadığı öğrenildi.

2020/02/2020-02-06-21-22-38.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....