Şehit Necmettin Yiğit’in annesine vefa

Şehit Necmettin Yiğit’in annesine vefa

Vatanımız için evladını feda eden, Niksar’ımızın son şehidi, Suriye Afrin Zeytin Dalı Operasyonunda geçtiğimiz ay şehit düşen Uzm.Çvş. Necmettin Yiğit'in annesi Gülcan anneyi, İstanbul Yenibosna'daki evinde ziyaret eden İstanbul Niksarlılar Derneği, Gülcan Yiğit’in anneler gününü kutladı

16 Mayıs 2018 - 13:12

Suriye’nin Afrin Bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Niksarlı Uzm.Çvş. Necmettin Yiğit'in annesi Gülcan anneyi, İstanbul Niksarlılar Derneği, anneler gününde İstanbul Yenibosna'daki evinde ziyaret etti.

Niksar Gökçeli'de ki oğlunun cenaze töreninde; "Yavrumu yaktılar, o canileri oralardan kaldırsınlar. Ama sevindirmiyorum onları ben. Sevindirmeyeceğim, güldürmeyeceğim kendimi onlara. Ben dik duracağım kuvvetli bir anneyim. Ben çocuğumun kanını yerde bıraktırmayacağım. Vatanımız sağolsun" diyen kahramanımızın annesine anneler günü dolayısıyla yapılan ziyarete İstanbul Niksarlılar Derneği Başkanı Şafak Gümen, Niksar Gökçeli Beldesi Dernek Başkanı İsmet Serpim, Niksarlılar Derneği Başkan Yardımcıları Semih Çor ve Av. Ertuğrul Burultay'da katıldılar. Ziyarette Şehidimizin Annesine, şehit olduğu gün Niksar Korulu Köyünden Merdin Yıldırım tarafından yazılan şiirin süslediği şehidimizin ve Türk Bayrağının işlendiği tablo hatıra olarak armağan edildi.

İstanbul Niksarlılar Derneği, Başkanı Şafak Gümen şehit Necmettin Yiğit’in annesi Gülcan Yiğit’in artık herkesin annesi olduğunu belirterek; “Böyle anlamlı bir günde şehidimizin annesini ziyaret ederek anneler gününü kutladık. O artık hepimizin annesi. Bu vesile ile başta kahraman şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor, ellerinden öpüyoruz. Ebediyete intikal eden annelerimizi rahmet ve özlemle anıyoruz” dedi.

Şehidimizin annesi Gülcan Yiğit ise yapılan ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ve duygulandığını belirterek, İstanbul Niksarlılar Derneği başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım