Şehit yakınlarını kızdıran karar!

Şehit yakınlarını kızdıran karar!

HDP’li Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün şehit yakınları dahil 30 belediye işçisini atmasına tepki Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesinden geldi. Şube Başkanı İbrahim Güleç, Ahmet Türk2ün görevden alınması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi

11 Mayıs 2019 - 12:33

Mardin Belediyesi’nin HDP’li yeni belediye başkanı Ahmet Türk’ün gerekçe göstermeden aralarında şehit yakınlarının da olduğu 30 işçiyi işten çıkarmasına tepki Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesinden geldi. Şube Başkanı İbrahim Güleç, Cumhurbaşkanına seslenerek Ahmet Türk’ün belediye başkanlığı görevinden alınmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube başkanı İbrahim Güleç,  “Ağır hasta ve yaşlı olduğu gerekçesiyle Cezaevinden çıkarılan 2-3 ay boyunca seçim propagandası yapacak kadar sağlıklı olan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Türk,Terör örgütü Yöneticiliğinden yargılanan, partisinin eski Diyarbakır il başkanını İnsan kaynakları Genel Müdürlüğüne getirmiştir. Terör örgütü yöneticisi olduğu iddia edilen bu kişinin Genel Müdürlüğe atanması Şehit aileleri ve Gazilerimizde büyük bir şüphe uyandırmıştır” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Türk’ün ve terör örgütü yöneticisi olan İnsan Kaynakları Genel müdürünün ilk icraatının aralarında Şehit yakınlarının da olduğu 30 hizmet alımı personelini işten çıkartmak olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Güleç bu duruma  “Şehit ailelerimizi işten çıkarıp dağda öldürülen terörist akrabalarının sözde şehit yakınları diyerek işe alımlarının yapılacağı aşikardır. Bölücü Terör Örgütü’nün siyasi uzantısı olan partiden Belediye Başkanı olan kişiden ne beklenir ki!”diyerek tepki gösterdi.

AHMET TÜRK GÖREVDEN ALINMALI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Adalet ve İçişleri Bakanlarına seslenen Dernek Başkanı İbrahim Güleç, “Buradan Sayın Adalet Bakanımıza,Sayın İçişleri Bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz adına sesleniyorum ; “Vatanın Bölünmez Bütünlüğü ve Milleti için canını feda eden Aziz Şehitlerimizin yakınlarını,Senin Kardeşin Devlet için,Bayrak için Şehit oldu diyerek ; işten çıkaran bu Belediye Başkanının yaptığı işlem durdurularak ,Haince düşünebilecek kadar aklı başında ve  hiç durmadan seçim çalışması yaparak,hali hazırda Belediye Başkanlığı görevini  yapacak kadar sağlıklı olan , bu zat Belediye Başkanlığı görevinden bir an evvel alınmalıdır”dedi.

Güleç, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği olarak işten çıkarılan Şehit Ailelerimizin hakkını sonuna kadar savunacaklarını ve bu haksızlığı kınadıklarını belirtti.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI