Sektörel Eylem Planı Toplantısı Yapıldı

Sektörel Eylem Planı Toplantısı Yapıldı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Tokat ili 2018-2023 Sektörel Eylem Planı toplantısı Vali Dr. Ömer Toraman Başkanlığında yapıldı

07 Aralık 2017 - 11:39

İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapılan toplantıda açılış konuşması yapan Vali Dr. Ömer Toraman, Tokat ilinin Türkiye ekonomisinin gelişim sürecine uyum gösterebilmesi amacıyla, Valiliğimizin talimatları doğrultusunda Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2018-2023 Tokat İli Sektörel Eylem Planları hazırlıklarına başlandığını söyledi.  
 
Çalışma kapsamında 10 adet sektörel konu başlığının taslak olarak belirlendiğini ifade eden Vali Toraman, bu stratejilerin, Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından görevlendirilen akademik personel raportör ve moderatörlüğünde sektörlerin ilgili kurumlarından ve tüm paydaşlarından da destek alınarak hazırlanacağını söyledi. Vali Toraman, konuşmasında şunları kaydetti.
 
“Ayrıca her sektör çalışma grubu başında o sektörle ilgili bir koordinatör kurum belirlenmesi öngörülmüştür. Bu bağlamda, Onuncu Kalkınma Planı, Öncelikli Dönüşüm Programları, Orta Vadeli Program, Bakanlık Strateji Planları ile Yeşilırmak Havzası Gelişim Projesinin (TR83 Bölge Planı) çizdiği doğrultuda, Tokat ilinin ihtiyaçları ve öncelikleri dikkate alınarak incelenecek; kamu kurumları, üniversite, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla ve katılımcı bir yaklaşımla anılan sektörel eylem planları kaleme alınacaktır.
 
Ayrıca bugün, bu çalışmayı daha sağlıklı ve koordinasyon içerisinde yürütmek üzere hazırlanmış ve Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında imzalanması önerilen bir işbirliği protokolü de ele alınarak nihai şekli verilecektir.
 
Önümüzdeki dört-beş ay içerisinde tamamlanması düşünülen 2018-2023 Tokat İli Sektörel Eylem Planları ilimizin kalkınmasına ve rekabet kabiliyetimizin geliştirilmesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.
 
Bu önemli çalışmaya emek verecek tüm çalışanlara, başta ve Üniversitemiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.
 
Toplantıya Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Vali Yardımcısı Mehmet Sülün, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, TSO Başkanı Ahmet Arat, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?