Selçuklu mimarisi Han Butik Otel oldu

Selçuklu mimarisi Han Butik Otel oldu

13. yüzyıla ait Selçuklu mimarisi Yazmacılar Hanı restorasyonla Butik Otel’e dönüştürülerek Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın da katıldığı törenle açıldı

04 Kasım 2019 - 10:45

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Yücel Bulut, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve protokolün de yer aldığı açılışla butik otel Tokat turizmine hizmete sunuldu.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Türkiye’nin önü çok açıktır. Türkiye bu coğrafyanın parlayan yıldızı.Hep beraber Türkiye’nin gelişmesine,  ilerlemesine omuz vermemiz lazım. Bizim görevimiz ise şu anda Tokat’ın gelişmesine, ilerlemesine omuz vermek.” dedi. 

Tokat’ın kültür ve tarih şehri olarak Türkiye’nin en fazla tarihi eserine sahip şehirlerin bir tanesi olduğuna dikkat çeken Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ise, “Tokat güzel ve yeşil doğasıyla bir cennet. Turizm değerleri çok fazla.  Bu potansiyelleri bir araya getirip düşündüğümüzde Tokat’ımızın geleceğini daha parlak.

Tokat’ın tarihi imkanlarını, sokak sağlıklaştırma, diğer tarihi eserleri bizim de destek ve katkılarımızla yerine getirip yaparsak, Tokat’ımızın bu tarihi güzelliklerini insanlarımıza daha görünür hale getirirsek, Tokat ili daha fazla sayıda gerek yerli gerek yabancı ziyaretçilerinin akınına, ilgisine uğrayacaktır.” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Yazmacılar Hanı Butik Otel kurdele kesilerek açıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x