>
Sendikacı kadınlar eğitim sertifikalarını aldı

Sendikacı kadınlar eğitim sertifikalarını aldı

Tokat Memur-Sen Kadınlar Komisyonu tarafından kadınların sendikal alana katılımı ve daha nitelikli temsili adına düzenlenen "Sendikalılıktan Sendikacılığa" Online Eğitim Programı’nı tamamlayanlar için sertifika töreni gerçekleştirildi

10 Ocak 2022 - 20:15

Sertifika törenine Memur-Sen  İl Temsilcisi Suat Mantar Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Şule Ünsal’ın yanı sıra birçok davetli katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Şule Ünsal, “Bizler, bu topraklarda değerleriyle kavga etmeden, aileyi savunarak hem kadın hem sendikacılık kimliğinin birlikte taşınabileceğinin ispatıyız. Dün turnikelere sıkışıp mesleğimizden mahrum kalırken nasıl direndiysek bugün de emekçi kimliğimizi aynı dirayetle zirveye taşıyacağımıza inanıyorum. İnancımız, ilkelerimiz ve vukufiyetimizle kısa bir süre sonra yeni kadın sendikacılara yürünecek bir yol bırakacağımıza da inancım tamdır. İki hafta süren toplam sekiz ders boyunca ortalama 500 kadının aktif dinleyici olarak katılımı ve yansıttığınız talep bize eğitime devam dedirtti. İlk fazını tamamladığımız eğitimimizin ikinci fazı için çalışmalarımıza başladığımızı ve 2022 yılı içerisinde eğitimlerimize devam edeceğimizi müjdelemek isterim” ifadelerini kullandı.

 

KADIN, SENDİKAL ALANDA DA ÖNEMLİ

Kadının hayatın her alanında olduğu gibi sendikal alanda da önemli olduğuna vurgu yapan Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı  Şule Ünsal  “Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde Memur-Sen Kadınlar Komisyonu artık bir sendikacılık okulu niteliği kazanmaya başlamıştır. Eğitim çalışmalarımızın hedefi, ortak söylem ortak gündem ve kurumsal dili geliştirmek, sendikal birikim, donanım ve tecrübenin aktarımını sağlamaktır” dedi.

 

SERTİFİKALAR TAKDİM EDİLDİ

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından eğitim programı sonucu sertifika almaya hak kazanan katılımcılara sertifikaları Memur-Sen İl Temsilcisi Suat Mantar ve Memur-Sen Kadınlar Komisyonu İl Temsilcisi  Şule Ünsal tarafından teslim edildi. Daha önce Memur-Sen Kadınlar Komisyonunda görev alan Aslı Coşkun' a plaket taktimi sonrasında çekilen hatıra fotoğrafının ardından tören son buldu.

2022/01/2022-01-10-20-16-40.jpg
2022/01/2022-01-10-20-16-44.jpg
2022/01/2022-01-10-20-16-47.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MÜFTÜNÜN VAAZİNE İYİ PARTİ’DEN KINAMA!
MÜFTÜNÜN VAAZİNE İYİ PARTİ’DEN KINAMA!
ARSLAN VE İÇMEZ AİLELERİNİN ACI GÜNÜ
ARSLAN VE İÇMEZ AİLELERİNİN ACI GÜNÜ