google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Şiddetli rüzgar yıktı geçti

Şiddetli rüzgar yıktı geçti

Tokat'ta etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar yerinden söküldü, binaların çatıları uçtu. Ağaç ve çatılardan parçalar düşmesi sonucu çok sayıda araçta büyük çapta maddi hasar meydana geldi

07 Şubat 2020 - 11:19

Tokat'ta önceki akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgar nedeniyle kent merkezinde ve ilçelerde bazı ağaçlar ve elektrik direkleri yerinden söküldü, çatı uçtu. Behzat Karakolu önünde duran Tokat İl Emniyet Müdürlüğüne ait ekip arabasının üzerine ağaç devrildi. Çatılardan düşen parçalar ve ağaçlar nedeniyle çok sayıda otomobilde büyük çapta maddi hasar oluştu. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Taşlıçiftlik Kampüsündeki KYK yurtlarında rüzgardan dolayı çatıdaki kiremitler etrafa saçılırken uçuşan parçalar nedeniyle yurtlarda bazı camların kırıldığı görüldü. Öte yandan OSB bölgesinde bulunan bazı okulların tabelaları da şiddetli rüzgar nedeniyle devrildi.

Tokat OSB’de ise bulunan özel bir okulunda çatısı uçtu. Öğrencilerin o esnada bahçede olamaması büyük bir felaketi önledi. Herhangi bir can kaybının ve yaralanmanın olmadığını belirten okul Müdürü, “Bugünde şiddetli rüzgardan sonra okulumuzun çatısında ufak bir hasar meydana geldi. Bununla birlikte levhada düşünce okulumuz öğrencilerinin can güvenliği için öğrencilerimizi tahliye ettik. Yemekhanede topladık. Herhangi bir can kaybı, yaralanma bir olumsuzluk yok. Şuan için öğrencilerimizi gönderdik yarın eğitim öğretimimize devam edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0