ŞİİRİN KALBİ TURHAL’DA ATIYOR

ŞİİRİN KALBİ TURHAL’DA ATIYOR

Turhal Belediyesi tarafından bu yıl 2. Kez düzenlenen “Kocakavak Kültür ve Sanat Geceleri” programına katılan Ünlü Şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan, yeni eseri Türkiyem Marşı ile salonu coşturdu

12 Mart 2018 - 10:31

Turhal Belediyesi tarafından düzenlenen “Kocakavak Kültür ve Sanat Geceleri” etkinliklerinin ikincisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına Turhal Mehmet Uzun Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Ünlü şair, söz yazarı ve yorumcu Ahmet Selçuk İlkan, şair Arzu Subakan Kabukçu, şair Elif Aktan, eğitimci – şair Sündüs Arslan Akça’nın konuk oldukları programın sunumunu Mahmut Hasgül yaptı.
 

“FARKLI PROJELERE İMZA ATACAĞIZ”

Program, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’in açış konuşmasıyla başladı. Bekler, “İkincisini düzenlediğimiz kültür, sanat gecelerinde ‘Şiirin Kalbi Turhal’da Atacak’ sloganımıza uygun olarak yine birbirinden değerli şairleri misafir etmekten onur duymaktayız. Şimdiden ülkemizin en saygın etkinlikleri arasına giren Kocakavak Kültür – Sanat Geceleri, yine haklı bir gururla halkımızın huzurundadır. Bundan sonra da her ay seçkin konuklarla nezih programlar düzenlemeye devam edeceğiz. Eğitimci, şair arkadaşımız Mahmut Hasgül’ün deneyimlerinden faydalanarak, bütün ekiplerimizle titiz çalışmalar yaparak böylesi kaliteli etkinliklere devam edeceğiz. Turhal’ımız sadece alışılagelmiş belediyecilik faaliyetlerinin dışında çok farklı projelerle de hizmet almaya devam edecek. Kültür ve sanatın halkımızla buluşmasına çok önem veriyoruz” dedi.

Bu programı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ithafen yaptıklarını belirten Başkan Bekler, “Bir ülkenin gelişmişlik ölçütü kadınlara verdiği değerde saklıdır. Kadınlarımız sosyal hayatın ve iş hayatının içinde, ülkemizin kalkınmasında, huzurlu, ahlaklı, imanlı sosyal yapının tesisinde baş kahramanlardır. Bütün kadınlarımıza en derin saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
 

AHMET SELÇUK İLKAN’IN YENİ ESERİ BEĞENİ TOPLADI

Programda Sündüs Arslan Akça, Elif Aktan, Arzu Subakan Kabukçu daha çok milli ve manevi değerler temalı şiirlerinden örnekler okudular. Daha sonra zengin orkestrası eşliğinde sahne alan Ahmet Selçuk İlkan sanat geçmişinde Türkiye’ye mal olmuş, bestelenmiş, zaman zaman altın plak ödülleri almış eserlerinden örnekler okudu. Müzik ve şiirin iç içe olduğu program coşkulu ve eğlenceli geçti. Program sonunda Ahmet Selçuk İlkan’ın yeni eseri Türkiye’m Marşını tüm şairler ve konuklar büyük bir coşkunlukla söylediler.

Programı hazırlayan ve sunan Mahmut Hasgül, programların her ay düzenli olarak yapılacağını, ülkemizden ve Türk dünyasından çok saygın şairlerin katılımıyla müzik ve şiirin ahenkli bir bütünlük içinde sunulacağını, bundan böyle şiirin kalbinin Turhal’da atacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT