>
Şimdi sıra 2. dozda Mavi’ye geçmekte

Şimdi sıra 2. dozda Mavi’ye geçmekte

Tokat Ağustos ayı sonunda yüzde 75 üzerinde birinci doz aşı oranıyla coronavirüste Mavi renk ile düşük riskli iller arasına girmeyi başarmıştı. 2. doz aşıda yüzde 69 oranıyla sarı renkte yer alan Tokat’ta şimdi sıra 2. dozda Mavi’ye geçmekte!

21 Eylül 2021 - 19:59

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca “Günlük Covid-19 tablomuz değişti” dedi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, “Bugünden itibaren, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarını paylaşacağız. Aşılarımızı yaptırarak vaka sayılarını düşürelim, can kayıplarımızı azaltalım. İlk doz aşıda önemli bir mesafe kaydettik. 18 yaş ve üstü nüfusumuzda en az iki doz aşı olanların oranı yüzde 50’yi geçti. İki doz ve tam doz aşı oranı arttıkça salgına karşı başarımız artacak” dedi.

 

Türkiye’nin 2. doz aşılama oranı haritasını da paylaşan Bakan Koca, 2. doz aşı yapılma oranının yüzde 68.13 olduğunu duyurdu. 2. doz aşı yaptıranların oranı 42 milyon 286 bin 431 oldu. 3. doz aşılananların sayısı ise 9 milyon 874 bin 693 oldu. Tokat 2. doz aşılanma oranında yüzde 69 ile sarı renkte yer alıyor.

Haber: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
TOKAT’TA PROJELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı
Patlayan lastik kaza yaptırdı: 4 yaralı