google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Sinirini gazetecilerden çıkardı

Sinirini gazetecilerden çıkardı

Tokat'ta düzenlenen CHP İl Kongresinde Divan Başkanlığı yapan Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ile kongreyi takibe gelen gazeteciler arasında gerginlik yaşandı. Organizasyonda yaşanan aksaklıklara ve bir türlü çare bulunamayan mikrofon sorununa sinirlenen Vekil Yeşil, sinirini gazetecilerden çıkararak, ‘Kongrede yaşanan olayları farklı yansıtırsınız’ diye itam ettiği gazetecileri salondan dışarı çıkardı.

22 Şubat 2020 - 15:04 - Güncelleme: 22 Şubat 2020 - 15:16

Tokat'ta Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından 22 Şubat 2020 tarihinde Olağan İl Kongresine gidildi. Çağdaş Kurtgöz ve Feramus Şahin'in il başkanlığına aday olduğu olağan kongrenin Divan Başkanlığına CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil oybirliğiyle kabul edildi. Rutin olarak devam eden kongrede konuşmacılardan bazıları oylarının rengini belli edince, Divan Başkanı Nihat Yeşil tarafından uyarıldı. Bunun üzerine salon içerisinde partililer arasında kısa tartışmalar yaşandı.

Organizasyonda yaşanan aksaklıklara ve mikrofon sorununa çözüm bulunamamasına da sinirlenen Divan Başkanı Nihat Yeşil, konuşmalar devam ederken parti tüzüğünün kendisine verdiği hakla kongrenin bundan sonrasını basına kapalı olarak devam ettirmek istediğini söyledi. Bir gazetecinin başkan adaylarının konuşmalarını dinledikten sonra çıkmak için izin istemesi üzerine Başkan Yeşil bu talebi uygun görmedi. Karara istinaden gazeteciler, cihazlarını topladıktan sonra kongrenin yapıldığı salonu terk ettiği sırada Başkan Yeşil, "Buradan aldıklarını abartıyorlar, yanlış yansıtıyorlar" sözü üzerine bir başka gazeteci "Ne görüyorsak onu yazıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Gazetecilerle tartışmanın büyümesi üzerine başka bir gazeteci "Milletvekili olmuşsunuz ama insan olamamışsınız. İnsan olabilmek de bir sanattır" sözlerini sarf etti.


Kongrenin yapıldığı salonda yaşanan gerginlik, gazeteciler çıktıktan sonra da devam etti.

 

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADINA ŞİDDETE HAYIR!
KADINA ŞİDDETE HAYIR!
"EVDE KAL TOKAT!"
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0