“SİYASETTE YUNUS DİLİ İLE OLACAĞIZ”

“SİYASETTE YUNUS DİLİ İLE OLACAĞIZ”

İYİ Partiden Tokat milletvekili aday adayı olan işadamı Dursun Yıldız, Türkiye’nin kullanılan üslup ve dil sebebiyle gerildiğini, Türkiye’nin Yunus Diline, muhabbetine ihtiyacı olduğunu söyledi.

16 Mayıs 2018 - 13:32

Siyaset kurumunun ülkeyi, yaşanılan toplumu huzurlu, güvenli ve mutlu etmek için aracı bir kurum olduğu ifade eden Dursun Yıldız, “Eğer siyasette söz sahibi olursak kullanılan nefret dilini, ayrımcılığı bitireceğiz. İYİ Partinin politikaları Türkiye’ye İYİ gelecek. Şu anda Ülkemiz uygulanan siyaset insanları kutuplaştırmış ve ötekileştirmiştir. Biz bu durumu değiştireceğiz, kardeşliği tekrar hakim kılacağız” dedi.

 

“TÜRKİYE’YE HOŞGÖRÜ İKLİMİ HAKİM OLACAK”

Mevlanaların, Yunusların, Hacıbektaşların yetiştiği bu toprakların, hoşgörü iklimi ile biçimlendiğini sözlerine ekleyen İYİ Parti Tokat Milletvekili Aday Adayı Dursun Yıldız, “Onlar sevgi dili ile her canlıya şefkat ve hürmetle yanaştılar, yaşattılar. Ülkemizde siyaset insanları buluşturan, kucaklaştıran anlamda kullanılmadıkça üzülmeye devam ederiz. Artık Türkiye’nin sükûnete ve dinginliğe ihtiyacı var. Artık Türkiye’nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Birlik ve beraberlikten bahsederken toplumu germeye, kutuplaştırmaya kimsenin hakkı yoktur. Bizler kardeşiz. Bizler aynı dinin, aynı milletin, aynı kültürün parçalarıyız” şeklinde konuştu.

 

 “İYİ PARTİ İYİLİKLER GETİRECEK”

Milletvekili olması halinde asla kişisel hırs ve çıkarlar peşinde koşmayacağını, tek amacının Tokat ve Türkiye olduğunu anlatan Dursun Yıldız, “Birbirimizden nefret edecek, düşmanlığa dönüştürecek hiçbir anlayış ve yönetim şekli güzel olamaz, İYİ olamaz! Güzel olan bizi birbirimizle el ele, gönül gönüle bağlayacak yöntemlerdir. İYİ Parti tam bu noktada Türk siyasi hareketine dâhil olmuştur. Eminim ki bu bakış açısı Türkiye’ye İYİ’likler getirecektir. Bundan hiçbirimizin şüphesi yoktur” diye konuştu.

Dursun Yıldız açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

“DUYGU İNCELİĞİ, TEFEKKÜR DERİNLİĞİ”

“Sevgisizliği yenmek için çağrı yapmak yetmez, sevmek gerekir, hoşgörüsüzlüğü yenmek için rica etmek yetmez, anlayışlı olmak gerekir. İnsanın kemâlata erişmesinde, duygu inceliğine ve tefekkür derinliğine erişmesinde sevgi, sevdâ ve hoşgörü adı verilen ilahî güzelliklerin yeri ve tesiri tartışılmaz. En derin, en geniş, en anlamlı ifadesini yetişmiş ve kendi benliğini aşmış insanda bulan sevgi ve hoşgörü kavramları, Yûnus’un gönül dilinden söze dökülürken, yine Yûnus’un ifadesiyle “her dem taze”, her dem yeni, diri, iri ve duru bir hüviyete bürünmüş; nice gönüllerde büyük bir heyecanın, tatlı bir hayranlığın, ilâhi bir güzelliğin oluşumunu sağlamıştır.

 

 “SEVGİYLE DONANMIŞ İNSANLAR”

Dünyaya barışı, yağmur yüklü bulutlar değil, sevgiyle donanmış Yunus insanları getirecektir. Sevgiye, kardeşliğe ve dostluğa daha fazla ihtiyaç duyulan; kavgadan, gürültüden ve zulümden bıkılan dünyamızda, Yunus Emre gibi sevgi, öncülerine, gönül dostlarına çok daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Bu yüzden ben onların düşüncelerinin ve eserlerinin daha iyi anlaşılması ve bilinmesi gerektiğine inanıyorum.”

 

Kendi dilinden Dursun Yıldız kimdir?

Makina mühendisiyim. 1966 Yolüstü Köyü, Reşadiye -Tokat doğumluyum. İlkokulu köyümde, ortaokulu ve liseyi Sivas Pamukpınar Öğretmen lisesinde, üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesinde okudum. Askerliğimi Polatlı Topçu Okulunda 1992’de yedek subay olarak yaptım. 1993 yılında inşaat müteahhitliğine başladım. İstanbul’un değişik ilçelerinde çok sayıda konut ve iş merkezi yaptım. Ayrıca 2000 yılından sonra kamu kurumlarına mekanik tesisat (ısıtma, soğutma, buhar kazanları, vrf sistemleri, havalandırma ve medikal gaz sistemleri) konularında birçok ilimizde isler tamamladım. Halen İstanbul merkezli ticari ve taahhüt islerimize devam etmekteyim. İstanbul Üsküdar’da ikamet etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MERT ÇE
    8 ay önce
    TAMAM İŞTE İSTANBULDAYMIŞINIZ ORADAN ADAY OLUN SİZ DIŞARDAN GELENLER TOKATIN HANGİ CADDESİ SOKAĞINI BİLİRSİNİZ.KİM TANIR SİZİ SİZİ TANIMAYANLARA NASIL VEKALET EDECEKSİNİZ.SİZ BİLİYOMUSUNUZ TOKAT DIŞARDAN GELİP POSTA OTURANLARDAN NE ÇEKTİ ŞİMDİYE KADAR.AMA DAHAAA YOOOOOK GELDİĞİNİZ YERE LÜ.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım