SiYASi SORUMSUZLUK

SiYASi SORUMSUZLUK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e bir tepki de Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'ndan geldi. Eroğlu, Akşener'in iddiasını “Siyasi sorumluluğa imza attı” diyerek eleştirdi

04 Ocak 2018 - 13:05

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Medyadan maalesef şehrimizi töhmet altında bırakacak talihsiz bir açıklama ile karşı karşıya kaldık. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Son dönemlerde üniformalı uzun namlulu silahlı bazı kişiler ortalıkta dolaşıyor. Bunlarla ilgili çok önemli iddialar var. Örneğin Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz” diyerek siyasi sorumsuzluğa imza atmıştır” dedi.
Başkan Eroğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: “Tokat asırlardır kardeşlik hukukunun tesis edildiği Darul Nasr olarak bilinir. Daima milli ve manevi refleksi ile Türkiye'de adından söz ettirmiştir. Gazi Osman Paşa'nın torunları, Onbeşliler Diyarı Tokat'ımıza böyle bir iftirayı kimse atamaz. İddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir. İçişleri Bakanlığı yapmış bir kişinin böyle duyumlar üzere bir şehre iftira atması hukuksuzluktur. Eğer suç unsuru deliller ellerinde ise adliyenin yolu oradadır. Biz ülkemizi, şehrimizi sevenler olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Bizi ayrıştıracak olan hiçbir şeye de asla müsaade etmeyeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x