SKANDAL PAYLAŞIM SONRASINDA BEKLENEN İSTİFA GELDİ

SKANDAL PAYLAŞIM SONRASINDA BEKLENEN İSTİFA GELDİ

Ömer Halisdemir'e "darbeci" diyen İYİ Parti Tokat İl Yöneticisi Uğur Songül Sarıtaşlı partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

29 Temmuz 2021 - 21:38

15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'e "darbeci" diyen İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı, üzgün olduğunu belirttiği sosyal medya paylaşımında İYİ Parti'den da istifa ettiğini duyurdu. Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında soruşturma başlattığı Sarıtaşlı, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı, 15 Temmuz ile ilgili yaptığı paylaşımda "Semih Terzi'nin tersine asıl darbecinin Halis Demir olduğunu da biliyorsunuz demi" ifadelerini kullanmış ve başta kendi partisi olmak üzere bir çok siyasiden ve vatandaşlardan tepki almıştı. Tepkilerin ardından Sarıtaşlı önce paylaşımını sildi, ardından da hesabını kapattı. Partisinin kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettiği Sarıtaşlı, yaptığı bir başka paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

 

İŞTE O AÇIKLAMA

Paylaşım sonrası hakkında soruşturma açılan ve kesin ihraç istemiyle partisi tarafından disipline sevk edilen Uğur Songül Sarıtaşlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. Uğur Songül Sarıtaşlı açıklamasında, "Birkaç gün evvel Twitter’dan atılan bir twite yaptığım bir yorumun maksadını aşmasından dolayı gerçekten çok üzgünüm. Ancak bilinmelidir ki; asker bir baba tarafından yetiştirilen, yine asker bir ağabey tarafından korunup kollanan bir kadın olarak, bu ülkenin her ferdi gibi vatana, millete bayrağa, ülkemin bölünmez bütünlüğüne ve askerine saygısızlık etmek, şehitlerimizin aziz hatıralarını yok saymak benim ve ailem için asla ve katta kabul edilemez. Bu çamur ne bana, ne ailemdeki hiçbir bireye yapışmaz. Devrin siyasi enstrümanlarından trollerin kurduğu gafil tuzağa düşmüş olmaktan esef duyuyorum. Başta tüm şehit aileleri, vatan için canını hiçe sayan tüm kolluk kuvvetleri, kuruluşundan beri görev almaktan onur duyduğum İyiParti Teşkilatları ve sayın genel başkanım ve çalışma arkadaşlarından kabul edilemez hatamdan ötürü binlerce kez özür diliyorum. Herkesin affına sığınarak, hatamın şahsi olduğunu, mensubu olduğum teşkilatı bağlamadığını ve teşkilatımı zor durumda bıraktığını gördüğüm için parti üyeliğimden istifa etmiş olduğumu belirtmek istiyorum" dedi.

 

“SEMİH TERZİ’Yİ DE ÖMER HALİSDEMİR’İ DE TANIMAM”

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı da Sarıtaşlı hakkında soruşturma başlatmıştı. Savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan Sarıtaşlı'nın polis ifadesi de ortaya çıktı. Sarıtaşlı'nın savcılık talimatıyla polise verdiği ifadesinde, "2016 yılında darbe girişimi olduğundan beri yazılı ve görsel medyayı yakından takip ederek, darbeyle ilgili her türlü haberi okudum. Bir sürü bilgi kirliliği olduğunu gördüğümden dolayı bu şekilde yorum yaptım. Semih Terzi'yi de Ömer Halisdemir'i de tanımam. Yaptığım yorumdan dolayı pişmanlık duyup önce paylaşımımı sildim, daha sonra da hesabımı kapattım. 24 yıldır aktif olarak siyaset yapıyorum, ilk kez böyle bir hata yaptım" dediği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...