Son yılların en büyük operasyonu

Son yılların en büyük operasyonu

Tokat Jandarma Komutanlığı ekipleri son yılların en kapsamlı tarihi eser operasyonuna imza attı. Tokat merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonda 13 şüpheli gözaltına alınırken yaklaşık 5 milyon TL değerinde tarihi eser ele geçirildi

16 Mayıs 2018 - 13:41

Tokat İl Jandarma Komutanlığınca Tokat’ta Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçunu örgüt olarak işleyen şahıslara yönelik operasyon düzenledi.

Suç örgütüne yönelik 8 aylık takip sonucu Tokat merkez ve Erbaa, Niksar ve Turhal ilçeleri başta olmak üzere Adana ve Kayseri’de 14 şüpheliye ait 15 adrese Jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda; 708 adet altın sikke, 71 adet gümüş sikke, bin 430 adet bronz sikke olmak üzere toplam 2 bin 209 adet sikke, 177 adet muhtelif tarihi eser, 7 adet dedektör, 1 adet kırıcı delici matkap, 7 adet muhtelif kazı malzemesi, 6 adet silah, 9 adet para kalıbı olduğu değerlendirilen metal levha ele geçirildi.

Operasyonda E. Ö.,N.E, K.A., H.Ö., D. B., A. K., Ö.K., H.S., Ö. Ö., S.S., M. V.,  B.G. ve F. K. İsimli şahıslar gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bir de öğretmen olduğu öğrenildi. Operasyonda piyasa değeri yaklaşık 5 milyon TL olan tarihi eser ele geçirilirken ele geçirilen eserlerin değeri bakımından Tokat’ta son yılların en kapsamlı tarihi eser operasyonu olduğu öğrenildi. 

HABER-FOTO: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
"Bu sevgi seli Erbaa'yı alır"