SORUNLARI BİLİYORUZ ÇÖZMEK İÇİN ADAYIZ

SORUNLARI BİLİYORUZ ÇÖZMEK İÇİN ADAYIZ

Perşembe günü yapılacak olan S.S. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi seçimlerinde aday olduğunu açıklayan Burhan Kıral, Kooperatifin bir türlü çözülemeyen sorunlarını bildiklerini ve çözmek için, üyelerin haklarını korumak için ekibiyle birlikte yola çıktığını söyledi

16 Eylül 2020 - 10:40

S.S. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi  seçimleri için adaylığını açıklayan Burhan Kıral yönetim kurulu üyeleri ile beraber basın açıklaması yaptı. Kıral;Bugün burada Sanayii sitemizin olağan genel kurulunda başkanlığa adaylığımı, değerli medya mensubu ve kıymetli Tokat halkı ile birlikte sanayimizin, hizmete layık, hak ve adalet ile şeffaflık ilkesi gözetilerek, tüm sorunlarımızın üstesinden gelecek yönetim kurulunu tanıştırmak için toplanmış bulunuyoruz.Adı; Eski S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Koop.  olsa da, geçmişte sanayiimize hizmetleri ile takdir toplayan,Mustafa Balcı, Gürcan Özbek, Turan Ayyıldız, Ahmet Daldal ve Saadettin İmer; Eski başkanlarımızdan gerçek dünyaya intikal edenlere Allah’tan rahmet, hala yüreği bizimle atan abilerimize sağlıklı uzun ömürler dileyip, vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, Şeffaflık , Hak ve Adalet ilkesi ile yola çıktığımız, yeni yönetim kurulu ile, abilerimizin bıraktıkları mirası layıkıyla gelecek nesillere taşımak düşüncesi ile bu kutlu yola çıktık” dedi.

Toplantıya soru alarak devam eden Burhan Kıral gazetecilerin sorularını yanıtlayarak açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

Şimdiye kadar aday olmayıp, bu seçimde aday olma ihtiyacını neden hissettiniz? Amacınız nedir?

“Şeffaflık ilkesinden ayrılmayacağız”

Kamuoyunun ve Sanayii sitesinin değerli esnaflarının, özellikle son 3 yıldır var olmaya başlayan, baskısı talebi ve haksızlığa artık tahammüllerinin kalmadığını görmek, yeni yönetimin bu kutlu yola çıkmasının başlıca sebebidir.Amacımız ; Şeffaflık ilkesi, hak ve adaletli yönetim anlayışı ile sanayi esnafımızın hak ettiği ne varsa haklarını korumak kollamak ve mevcut işlerini gelişen ve değişen dünya standartlarına nasıl taşıyabiliriz olacaktır.

Mevcut yönetim hakkındaki olumsuz düşünceler gerek medya da gerekse halk arasında yazılan ve söylenen konular hakkında neler düşünüyorsunuz?

“Söylentileri bizde duyuyoruz ve üzülüyoruz”

Makam aracı, Hesabı verilemeyen bilançolar, Kira gelirlerinin akıbeti, Yönetim kurulunun işlevselliğini kaybetmesi, sanayii esnafımızın hizmet alamaması gibi bir çok konuda söylentiler var. Görev bize layık görülüp hizmete başladığımız andan itibaren şeffaf yönetim anlayışı içerisinde bu söylentilerin doğruluğunu ve yanlışlığını tüm kamuoyu ile ve şeffaf yönetimin anlayışımızı değerli koop. Ortaklarımızla da paylaşacağız.

Yeni Sanayii Sitesi Kooperatifi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

“Yeni Sanayii Sitesi Kooperatifi’ni destekliyoruz”

Sonuna kadar destekçisi ve takipçisi olacağız, değerli iş ortaklarımızın menfaati doğrultusunda elimizden geleni yapacağız, eski ve yeni sanayii yönetimi birlikte hareket ederek, en mükemmel sanayii sitemizin ortaya çıkması için çalışacağız.

 

Yönetim kurulunuz kimlerden oluşuyor bu konu da nelere dikkat ederek yönetim kurulunu oluşturdunuz?

“Şaibesiz arkadaşlarla yola çıktık”

Bize gelen son verilere göre 1200 olan üye sayısı 999’a düştü, her biri bu yönetimin bir parçası, biz sadece ortaklarımızın haklarını en adaletli şekli ile savunabilmek ve kendilerine en kaliteli hizmeti verebilmek için, hepsi kendi meslek dallarında sevilen sayılan geçmişte hiçbir şaibesi olmayan isimlerden oluşmaktadır.

 

Bundan sonraki süreçte seçimi kazandığınızda hedefleriniz nelerdir?

“Ortaklarımızın hakkını her yerde savunacağız”

Seçim sonrasında görev bize layık görüldüğünde, fesih işlemleri için çalışmalara başlayacağız. Çalışmalarımızı tüm şeffaflığı ile değerli ortaklarımız ile paylaşacağız. Adalet ve şeffaflık ilkemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Değerli ortaklarımızın haklarını en adil şekli ile koruyarak hareket edip her konu da kendilerini bilgilendireceğiz. Genel sorunlar hakkında tüm bilgilere sahibiz (kamera sisteminin çalışmaması, aşırı yağmurlarda göle dönen bloklarımız, Trafik sorunumuz, İşyerlerinin fiyat anlamında gerçek değerinde gözükmemesi, kira gelirlerinin durumu vs..) bu konuların tamamını önceliklendirdik. Sırası ile her bir sorunumuzu hep birlikte çözüme kavuşturacağız.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı