Sosyal Destek Hızır 142 bin Kişiye Ulaştı

Sosyal Destek Hızır 142 bin Kişiye Ulaştı

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Sosyal Destek Hızır Tokat kapsamında şefkat elçilerinin 39 bin haneyi ziyaret ederek, 142 bin vatandaşın yüreğine dokunduğunu söyledi

10 Şubat 2020 - 09:34


Tokat Valiliği koordinesinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi 2019 Yılı Değerlendirme ve 2020 Yılı Planlama Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Şehit Binbaşı Bozpınar Salonunda gerçekleşen toplantıda Sosyal Destek Hızır Tokat kapsamında Tokat il genelinde 2019 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilerek 2020 planlaması ile ilgili hedefler gözden geçirildi. Vali Dr. Ozan Balcı, yaklaşık bir yıldır devam eden proje kapsamında şefkat elçilerinin 39 bin haneyi ziyaret ederek, 142 bin kişiye dokunduğunu söyledi.
Sosyal Destek Hızır Tokat'ın sadece sosyal yardım projesi olmadığının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “İnsanlarımızın derdine derman olmak, yarasına merhem olmak, hayatını kolaylaştırmak istiyoruz. Devlet olarak vatandaşımıza dokunuyoruz. Fakirin fukaranın, garibin gurebanın çözemeyeceğimiz problemleri yok. Bizim devletimiz ve milletimiz güçlü.  Projemiz, insana, hayata, yüreklere dokunma projesi. Onların kamu hizmetlerine erişimlerini kolaylaştırma projesi.
Toplantıya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gültekin Çakmak, İlçe Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler birim müdürleri, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürleri ile şefkat elçileri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor