Sosyal Diyalog Platformunda Kadın istihdamı konuşulacak

Sosyal Diyalog Platformunda Kadın istihdamı konuşulacak

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, kadın istihdamına ilişkin fikir alışverişi yapmak, sosyal tarafların bir arada çalışma kapasitelerini geliştirmek ve kadın istihdamının arttırılmasına sürdürülebilir politikalar üretmek üzere bugün Tokat’ta 1. Sosyal Diyalog Platform toplantısı düzenleyeceklerini duyurdu

09 Ağustos 2018 - 00:45

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, kadın istihdamına ilişkin fikir alışverişi yapmak, sosyal tarafların bir arada çalışma kapasitelerini geliştirmek ve kadın istihdamının arttırılmasına sürdürülebilir politikalar üretmek üzere bugün Tokat’ta 1. Sosyal Diyalog Platform toplantısı düzenleyeceklerini duyurdu.

Genel Başkanı Murat İnanç, Norveç Büyükelçiliği tarafından finanse edilen, Eğitim ve Sosyal Diyalog Yoluyla Kadın İstihdamının Arttırılması Projesi’nin 1 Mayıs 2018 tarihli yazıyla Norveç Büyükelçili tarafından kabul edildiğinin Öz İplik-İş Sendikasına bildirildiğini söyledi.

Genel Başkan İnanç, “Projemizle, sosyal diyalog ve kadın istihdamının arttırılması yoluyla yerel aktörler arasında işbirliğinin geliştirilmesi, kadınların iş gücüne katılımıyla ilgili olarak çalışan genç kadınların ve erkeklerin aileleri başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde farkındalık yaratmak, Düzce, Aksaray, Tokat, Çorlu ve İstanbul illerinde kadın kimliği ile ilgili farkındalık sağlayarak istihdamda olan veya istihdamdan çekilme potansiyeli olan eşi evdeki yükümlülüklerinden dolayı çalışamayan 100 işçinin iş verimliliğini arttırarak iş güvencesi sağlamak; Tokat’ta daha düşük refah seviyesine sahip olan 15-29 yaş arası 30işsiz kadına işletmelerin ihtiyacına yönelik olarak geliştirilen yenilikçi mesleki eğitimler vererek, proje sonunda istihdam edilmesini sağlamak hedeflenmektedir” dedi.

 

PROGRAM AKIŞI

Tokat’ta bugün Dedeman Otel’de saat 09.00’da başlayacak olan 1. Sosyal Diyalog Platform toplantısında proje tanıtımını Proje Koordinatörü Fulya Pınar Özcan, açılış konuşmalarını ise Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yapacak.

 Ardından;  ILO Temsilcisi Emel Akalın, KADEM Tokat İl Temsilcisi Müjgan Arslan, Tokat TSO Başkanı Ali Çelik ve Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Şeref Kazancı tarafından ‘Türkiye’de kadın istihdamı’ konusu ele alınacak.

Öğleyemeği sonrası Tokat İş-Kur İl Müdürlüğünden Tuğba Akay Tokat’ta kadın istihdamını anlatacak. Sürdürülebilir kadın istihdamının arttırılmasına yönelik politikalar oluşturulmasına ilişkin tüm tarafların görüşlerinin alınması ve soru-cevap şeklinde 1. Sosyal Diyalog Platformu sona erecek.

HABER: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aranan şahıslar huzur uygulamasına takıldı
Aranan şahıslar huzur uygulamasına takıldı
150 kişiye istihdam sağlayacak protokol
150 kişiye istihdam sağlayacak protokol