“Söz verdik yapıyoruz”

“Söz verdik yapıyoruz”

Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel 2014 yılından beridir sürdürdüğü Belediye Başkanlığı döneminde yaptıkları hizmetleri özetledi. Ak Partili Belediyeler olarak kendilerinin yaptıkları hizmetleri rakiplerinin hayal bile edemeyeceklerini ifade eden Başkan Tuncel, “5 yıldır ne dediysek o, söz verdik yapıyoruz” dedi.

19 Ağustos 2019 - 10:50

Tokat’ın Başçiftlik İlçe Belediye Başkanı Murat Tuncel, 2014 yılından beridir sürdürdüğü Belediye Başkanlığı sürecinde yaptıkları hizmetleri özetledi. Başçiftlik’in 100 yıllık sorunu olan altyapı sorununa neşter vurdukları söyleyen Tuncel, Doğalgaz çalışmalarının da sonuna gelindiğini kaydetti. Başkan Tuncel yaptığı açıklamada,”2014 yılında göreve geldiğimiz günden itibaren söz verdiğimiz gibi İlçemizin 100 yıllık ihtiyacı olan Yıllarca el atılmamış Bir kısmı muhtarlık zamanından kalma Alt yapı sorununu giderdik. Önce 2014 2015 yıllarında Karacaören başta olmak üzere kanalizasyon ve içme suyu projelerini yaptırdık 2016 yılında SUKAP kapsamında İller bankasına %50 hibe 5.500.000 TL bedelle ihale ettirdik 2017 2018 yıllarında su kanalizasyon işimiz bitti 2019 yılında hizmete sunduk. Tüm hemşerilerimizi Aspes borulardan su içmekten kurardık. Yine Hayallerimizin Mucizesi olan Doğalgaz alt yapımız 2018 yılında ihale edildi. İlçemizin merkez mahallelerine Aksa tarafından Doğalgaz döşemesi yapıldı BOTAŞ tarafından Anahat döşemesi Kasım ayına kadar tamamlanacak inşallah doğalgazı da kullanmaya başlayacağız. Şimdi Üstyapı çalışmalarına hızlı bir şekilde başladık. Önce okul yolu Yüksel Bayram Caddesi Köseler sokak yıldızlar sokak Bayram oğlu sokak Hürriyet Caddesi Şahin Tepesi Yavuz Selim sokak ve Belediye 15 Temmuz Şehitler Meydanını bayrama kadar döşedik inşallah bayramdan sonrada diğer tüm cadde ve sokaklarımızda üst yapısını yenileyeceğiz. Tüm hemşehrilerimize bu süreçte göstermiş oldukları sabırdan dolayı teşekkür ederiz” dedi.
 

“Rakiplerimiz yaptıklarımızı hayal bile edemezler”

Ak Parti Belediyeleri olarak yaptıkları hizmetleri diğer rakiplerin hayal bile edemeyeceklerini ifade eden Tuncel, “Sonsöz olarak şunu ifade edeyim 6 yıl boyunca biz Ak parti olarak ekip olarak hizmetkar olduk olmaya devam edeceğiz. Bizim 5 yıl boyunca yaptıklarımızı bizim rakiplerimiz hayal bile edemezler” diye konuştu.

5 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde Başçiftlik’e yapılan hizmetleri sıralayan Başkan Murat Tuncel, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Beş yılda neleri yaptık”
“Tüm arazi yollarını yaptık, Kanalizasyonu yeniledik,  içme suyu şebekesi ve 2 adet 800 tonluk su deposu. Doğalgaza kavuşuyoruz.  Çartıl Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Aydoğan Aydın Konuk evi. Yüksel Bayram parkı, Üç oluk göleti Mesire alanı, Kapalı devre arazi sulama sistemi 12 km belediye imkanları ile. Meydan düzenlemesi, Belediye Kartallık Meyve fidanlığı,  Belediye parkı düzenlemesi, Halı saha yapımı,  10 adet çocuk parkı yapımı, kayak merkezi yapımı, Karacaören dere ıslahı, Kalederesi ıslahı, Kuman gölet yapımı,  20 adet yeni araç alımı, 21 adet konut ve düğün salonu inşaatı yapımı ve diğer 80 küçük büyük proje hayata geçti. Sırada 2000 dönümlük Başçiftlik kiraz bahçeleri, Kızlar kayması mesire alanı, Üst yapı yenilenmesi ve söz verdiğimiz diğer projeler var.”
 

Hizmetleri yaparken kendilerine her zaman destek olan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ak Parti teşkilatlarına ve Milletvekillerine teşekkür eden Tuncel şehir dışında yaşayan Başçiftlikli bürokratlara ve tün Belediye çalışanlarına da teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ