Spor Tokat 2019-2020 sezonu açıldı

Spor Tokat 2019-2020 sezonu açıldı

2019-2020 sezonu Spor Tokat projesi ve amatör spor haftası açılış programı gerçekleştirildi.

08 Ekim 2019 - 11:14

Tokat Valiliği tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Spor Tokat Projesi, yeni sezona başlıyor. Projenin 2019-2020 sezonu, Hüseyin Akbaş Kapalı Spor Salonunda il protokolünün de katılımıyla açıldı. Programda ayrıca amatör spor haftasının da açılışı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programda Amatör Kulüpler Başkanı Sezai Işkın, sporun çocuklar üzerindeki önemli ve olumlu etkisi hakkında konuşma yaptı.

Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Spor Tokat ile ilgili sayısal verileri aktardı. Çağlar, Spor Tokat projesinin başlamasıyla birlikte 63 bin öğrencinin sporla tanıştığını, okul sporlarının sayısının 10 binden 28 bine çıktığını ve projeye katılan okulların sayısının 197’dem 320’ye çıktığını kaydetti.

“SPORU YAŞAM TARZI HALİNE GETİRECEĞİZ”

Kulüpler Başkanı Sezai Işkın ve Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar’ın konuşmalarının ardından söz alan Vali Ozan Balcı; “Bugün güzel bir açılış için bir araya geldik. Spor Tokat’ın 2019-2020 sezonu açılışı için bir aradayız. Aynı zamanda da Amatör Spor Kulüpleri Haftası etkinlikleri için de buradayız. Spor Tokat’ın çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bizim amacımız sporu en alt tabakalara kadar yaymak, sporu bir alışkanlık, bir yaşam tarzı olarak benimsetmek. Biz bu işe geçen sene başladık. Bu projeyi yürütüp buraya kadar getiren başta Gençlik ve Spor İl Müdürü ve ekip arkadaşlarına, Milli Eğitim Müdürü ve ekip arkadaşlarına, tüm ilçelerdeki kaymakamlarımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüklerimize, her şeyden de önemlisi okul müdürlerimize ve bu işi sahiplenen, bu işe yürek veren antrenörlerimize, beden eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Şu ana kadar yaklaşık 4 milyon malzeme aldık, spor Tokat’ı destekledik. Bu desteğimiz devam edecek. Spor tesislerimiz eksik, onları planlıyoruz. Spor Tokat Türkiye’ye örnek olacak kalitede bir proje oldu. Bu projeyi gençlerimiz için sahiplenmemiz lazım. Görüyorum ki anaokulundan lise öğrencilerine kadar pek çok spor çocuklarımız tarafından yapılıyor. Çocuklarımız sporun her alanında müthiş bir başarı elde etti. Tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum. Tokat sporuna, Türk sporuna nice başarılı sporcuları kazandıracağımıza inanıyorum. Tekrar spor Tokat’ın buraya kadar gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muharrem İnce: Manifestomuzu açıklayacağız
Muharrem İnce: Manifestomuzu açıklayacağız
İnce nabız tuttu:
İnce nabız tuttu: "Parti Kurayım mı?"