Sporcu gençlere Vali’den öğüt

Sporcu gençlere Vali'den öğüt

Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Spor Lisesinde öğrencilerle bir araya gelen Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, mutlaka dil öğrenmeleri, spor yapmaları ve kitap okumalarını önerdi

18 Mart 2019 - 22:48 - Güncelleme: 18 Mart 2019 - 22:52

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Spor Lisesini ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, spor lisesi öğrencilerinin öz güvenlerini yerinde bulduğunu belirterek,  “Sporcu kimliğiniz duruşunuza yansımış. Hepinizin özgüveni yerinde. Hepiniz birer hanımefendi, birer beyefendisiniz.” dedi.  

Öğrencilerden okudukları kitapları göstermelerini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, sporun yanında kitap okumanın da önemli olduğunu söyleyerek “Spor önemli. Sporu önemsiyor, sporcuları seviyorum. Hepinizin iyi birer sporcu olmasını istiyorum. Sporun yanında günde 1 saat kitap okuyun ve bir yabancı dil öğrenin. Yeteneğiniz doğrultusunda müzikle ilgilenin.” dedi.  Öğrencilere Spor Tokat’ı soran Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat ile amacın tüm öğrencilerin en az bir spor branşıyla ilgilenmesini sağlamak, sporun alt yapısına destek olmak, sporu yaşam tarzı haline getirmek ve nihai hedefin çocukları sporla buluşturmak ve sporu tabana yaymak olduğunu kaydetti.


ÖĞRENCİLER MUTLAKA DİL ÖĞRENMELİ

Daha sonra öğretmenlerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenleri çok önemsediğini söyledi. Türkiye’nin bu güne gelmesinde imarında, ihyasında, ülkenin her anlamda büyümesinde, öğretmenlerin çok büyük emekleri vardır. Sizlerde bu yapının kıymetli mensuplarısınız. Türk sporunun alt yapısını oluşturacaksınız. Verdiğiniz emekleri önemsiyorum ve hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerin dil öğrenmeleri için öğretmenlerden özel olarak çalışma yapmalarını istedi.

 

KİTAP VE SPOR MALZEMESİ DESTEĞİ
Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Lisesi'nin Spor Tokat projesinin lokomotifi olmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenlerden yılda 4 büyük etkinlik yapmalarını istedi. Spor Tokat’ın öğrencilere ayrıntılı olarak anlatılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, ziyaretinde okula, sporla ilgili kitap seti ve spor malzemesi desteği müjdesini verdi. Vali Dr. Ozan Balcı, ziyaretinin sonunda öğretmen ve öğrencilerle fotoğraf çekindi.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali de Vali Dr. Ozan Balcı'ya eşlik etti.

2019/03/2019-03-18-22-52-03.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI