Şükür kurbanı kesildi

Şükür kurbanı kesildi

Corona virüs salgını nedeniyle 16 Mart'ta ibadete kapatılan camilerin tekrar açılması nedeniyle Tokat'ta tarihi Ali Paşa Camii önünde Şükür Kurbanı kesildi

30 Mayıs 2020 - 12:08


Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye genelinde tüm camilerde yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında cemaatle namaz kılınmasına ara vermişti. Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart'ta ibadete kapatılan camiler, bugün kademeli olarak yeniden açılıyor. Bu kapsamda, camilerde ibadet yapılmasına başlanması nedeniyle şükür kurbanları kesildi. Tokat'ta da şükür kurbanı, Ali Paşa Camiinde İl Müftü Yardımcısı Mustafa Özdemir önderliğinde kesildi.
Caminin yeniden cemaatle buluşmasından dolayı kurban kesildiğini ifade eden İl Müftü Yardımcısı Mustafa Özdemir, Ülkemiz ve dünya bir pandemi süreci yaşadık. İnsanımızın cemaatimizin sağlığını riske atmaması açısından camilerimizde cuma namazı ve vakit namazları kılınmamaktaydı. Toplumun sağlık güvencesi açısından Pandemi sürecinde belirli bir aşama kat edildiğinden dolayı bugünden itibaren cuma namazları camilerimizde şu aşamada dışarıda sosyal alan kullanılarak kendi özel seccademiz ile maskeli olarak cuma namazı başlamasından dolayı, caminin cemaatle buluşmasından şükrün ifadesi olarak bir kurban kestik. Türkiye genelinde bütün il ve ilçe merkezlerinde şükrün ifadesi olarak bugün saat 11.00'da kurban kesildi." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x