>
Sulusaray cazibe merkezi olacak

Sulusaray cazibe merkezi olacak

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan ve Ak Parti İl Başkanı Metin Polat Sulusaray’da yaklaşık 5 ay önce temeli atılan kaplıca tesisinin inşaatını gezerek bilgiler aldılar. Gezi esnasında açıklamada yapan Milletvekili Mustafa Arslan, “Türkiye’nin en iyi 3 kaplıca suyundan birisi burada, Efes’ten daha büyük bir antik kent var oda burada inşallah onu da ortaya çıkaracağız. Kaplıcasıyla tarihi turistik yerleriyle Sulusaray bir cazibe merkezi olacak” dedi.

09 Ocak 2020 - 11:13 - Güncelleme: 27 Nisan 2020 - 21:26

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat beraberinde Sulusaray Belediye Başkanı Necmettin Coruk ve İlçe başkanı Bahattin Uygun ile birlikte yaklaşık 5 ay önce temeli atılan ve Altunlar Grup tarafından yapımına devam edilen kaplıca tesisinin inşaatını gezdiler. İnşaatın beklenenden hızlı ilerlediği gözlenen tesis hakkında yetkililerden bilgiler alan Milletvekili Mustafa Arslan, “İnşaat tahmin ettiğimizden daha hızlı ilerliyor. 5 ay önce temel attık, inşallah Mayıs Haziran gibide açılış yapacağız gibi. Tokat’ın için büyük bir imkan büyük bir kazanç. Tesis bittiği zaman yaklaşık 300 kişiye iş istidamı sağlanacak. Bu bölgenin turizmine de önemli bir katkı sağlayacak. Bildiğiniz gibi yakın bir zamanda Turizm Bakan Yardımcımızı Tokat’ta misafir ettik. Bakan yardımcımızla Tokat turizmini masaya yatırdık. Bununla beraber Ankara’da valimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekillerimizle beraber bir toplantı halinde devam ettirdik. 23 ayrı kalemde kültür turizm alanında Tokat’ta yapılacak işlerin hepsini değerlendirdik. Bunlardan Sulusaray’a isabet eden önemli yatırımlar var. İnşallah Sulusaray’da ki kazı yıl boyunca devam edecek. Üniversitemize Arkeoloji bölümü kazandırıyoruz şuanda iki tane hocamız var, eksik hocalarımızda tamamladığımız zaman arkeoloji bölümü açacağız ve bu bölümdeki hocalarımızla bu kazıyı devam ettireceğiz. Antik kent Sebastapolis'in biran önce turizme kazandırılması için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” dedi.

 

“Sulusaray cazibe merkezi olacak”

Sulusaray’ın antik kentiyle, kaplıcasıyla, yapılacak yeni yollarıyla cazibe merkezi olacağını ifade eden Arslan, “Sağlık Bakanımızla da görüştük ve buraya termal turizmle ilgili fizik tedavi branşında çalışmalar yapmalarını iletmiştik, onla ilgili de bir paket hazırlanıyor. Burada devre mülkler, 5 yıldızlı otel, kaplıca faaliyete geçecek akabinde burası bir kaplıca bölgesi olacak. Bizim insanımız sürekli şuan Sivas’a gidiyor, önceden Kozaklı’ya, Afyon’a gidiyordu. Artık insanımız buraya rağbet gösterecek dışarıdan da insanları buraya çekeceğiz. Yatırımlar bittiğinde biz buranın yollarını da masaya yatıracağız şuan bir alt yapı çalışmamız var. Çamlıbel’den Sulusaray’a yolu planlarken, Yozgat’tan bu tarafa duble yol nasıl olur onunda değerlendirmelerini yapıyoruz.  Ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımız için Tokat’ta kalacakları yer var bizim gönlümüz geniş biz herkesi misafir ederiz. Burada güzel bir tesis bitiyor inşallah bu bittikten sonra diğer tesislerimizde başlayacak. Altun ailesi inşallah çevreye örnek olacak. Burada geniş alanlarımız var suyumuz yeterli böyle birkaç tane tesise yetecek kadar da suyumuz var. Türkiye’nin en iyi 3 kaplıca suyundan birisi, burada Efes’ten daha büyük bir antik kent var inşallah onu da ortaya çıkaracağız. Kaplıcasıyla tarihi turistik yerleriyle Sulusaray bir cazibe merkezi olacak. Tokat’ın ekmeğini hep birlikte büyüteceğiz” şeklinde konuştu.

 

“Çermik kültürü yeniden hayat buluyor”

Çermik kültürünün tekrar hayata geçeceğini söyleyen Ak Parti İl Başkanı Metin Polat ise, ilçede istihdama katkı sağlayacak olan projenin hızla devam ettiğini kaydederek, “Öncelikle Altunlar ailesine teşekkür ediyorum, 5 ay falan önceydi temel attık kısa bir sürede kış olmasına rağmen inşaat hızla devam ediyor. Bizim kültürlerimizden birisi olan çermik kültürümüz devam edecek bu birincisi, ikincisi burada bölgenin kalkınması açısından bir istihdam oluştu, üçüncüsü de sayın vekilimizin dediği gibi antik kent biraz daha gün yüzüne çıktığında ciddi anlamda turizme katkı sağlayacak. Tabi ki bunlar zaman içerisinde olacak şeyler biraz sabırlı olacağız. Başlamak bitirmenin yarısıdır derler biz başlamıştık inşallah bitiyor öyle gözüküyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x