Süper Vali’nin manevi mirası Butik Otele dönüştü
Reklam

Süper Vali'nin manevi mirası Butik Otele dönüştü

‘Süper Vali’ lakaplı merhum Recep Yazıcıoğlu’nun Tokat Valiliği döneminde şehre kazandırdığı Almus Tufan Tepe’deki Konak, atıl geçirdiği yılların ardından restorasyon ile Butik Otele dönüştü. Süper Vali’nin mirası şimdi turizme ivme kazandırmayı amaçlıyor

24 Ağustos 2017 - 10:20 - Güncelleme: 24 Ağustos 2017 - 11:58

Tokat’ta 1984-1989 yıllarında görev yapan ‘Süper Vali’ lakaplı merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun Almus ilçesinde yaptırdığı ve uzun süredir atıl durumda olan konak yapılan restorasyonun ardından Butik Otel olarak hizmete açıldı.

Tokat’ın Almus ilçesinde bulunan Tufan Tepe Mevkinde Almus Barajı Gölü manzarası ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken 2 katlı konak Almus Kaymakamlığı’nın girişimleri ve İl Özel İdaresinin destekleriyle restore edildi. Öğretmen evi olarak hizmet verecek olan konak düzenlenen gala ile hizmete açıldı.

Butik Otel olarak hizmet verecek olan 6 odalı konağın 90 kişilik restaurant, 200 kişilik açık alan restaurantı, 20 kişilik özel toplantı salonu özel tasarlanmış dinlenme salonu 20 kişilik havuzbaşı sohbet alanı, 20 kişilik teras cafesi ve çocuk oyun alanları bulunuyor. Tokat merkeze 36 kilometre, Almus merkeze ise 2 kilometre uzaklıkta olan Butik Otel halkın hizmetine sunuldu. Alakart et ve balık, specialler, tabldot ve fix menüler, toplu yemek organizasyonları özel organizasyonlar ve hafta sonları özel brunch kahvaltıları ve müzik dinletileri planlanıyor. Ayrıca çeşitli su ve doğa etkinlikleri de planlanacak.

MERHUM YAZICIOĞLU’NDAN TOKAT’A HATIRA

Konağın 6 oda kapasiteli ve 2 katlı olarak hizmet vereceğini söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer konağın fiziki yapısından ziyade manevi açıdan çok değerli bir mekan olduğunu söyledi. Dizer, “Rahmetli Yazıcıoğlu Valimizin bize bir hatırası burası. İlk başta o şekilde baktık. Bu hatırayı canlı tutmak amacımız. Zamanında Yazıcıoğlu Valimiz buranın turistik açıdan gelişmesi için ciddi çalışmalar yapmıştı. BU Tufantepe Tesisleri de bunun içindi. Yine göl alanı içerisinde gezinti alanları oluşturulmuştu. Su Sporlarının yapılabileceği alanlar oluşturulmuştu. Aynen O’nun izinden gidiyoruz biz de. Tesislerimizi kazandırdık. Su sporları yapılabilecek alanlar oluşturuldu. Bunlarla ilgili makine ve ekipmanlar alındı. Ayrıca bir de küçük gezinti teknesi aldık. O da şuanda halkımızın kullanımında. Almus Baraj Gölü içerisinde bu gezintileri yaptırıyorlar. Ben bütün Tokatlı hemşerilerimizi, Türkiye’nin her yerindeki hemşerilerimizi Almus’a bekliyorum” dedi.
 

KONAK TURİZME KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEK

Tokat Valisi Ömer Toraman da Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun hatırası olarak gördükleri Tufantepe Tesislerinin Tokat’a dışarıdan gelecek misafirlerin ağırlanması için güzel bir mekan haline getirildiğini söyledi. Vali Toraman, “Bugün yeniden bu tesis onarılarak, restore edilerek Tokatlıların, Tokat’a dışarıdan gelecek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş oldu. Ümit ediyoruz bu manada Tokat’ın turizmine katkı sağlamaya devam edecek bundan sonra da” dedi. 


Açılışa Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Jandarma Alay Komutanı Hidayet Arıkan, Tokat Garnizon ve 48.Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Aykut Biçeroğlu,  İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küspeci, Almus Kaymakamı Hamza İnam, Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan, Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürer, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, AK Parti Almus İlçe Başkanı Yaşar Güngör il ve İlçe protokolü katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x