Sürücü yayalardan şikayetçi

Sürücü yayalardan şikayetçi

Trafikte öncelik yayanın ve buna uymayan sürücülere ceza kapıda. Fakat sürücüler ise yayalardan şikayetçi. Üstelik cep telefonu ve kulaklık takarak yolda dikkatsiz yürüyen yayalardan

15 Mayıs 2019 - 11:00

Trafikte yayalara öncelik verilmesi için başlatılan çalışmalar devam ederken Tokat’ta bir resmi kurum çalışanı vatandaş bu kez dikkatsiz yayalara dikkat çekti. Trafikte önceliğin yayada olduğu kuralına uyduklarını ancak yayaların da buna rağmen dikkatli olması gerektiğini vurgulayan vatandaş, cep telefonu ve kulaklık ile yürümenin tehlikesine dikkat çekti.

Tokat’ta bir resmi kurum çalışanı Eyüp Doğan isimli bir vatandaş ise yayalardan şikayetini dile getirdi. Doğan “Yayalardan şikayetçiyim. Bu durumu genelde bayanlar yapıyor. Elinde cep telefonu, kulaklık takılı vaziyette) sürücüleri takmıyorlar hiç. Olaki ben geliyorum. Öncelik yayanın ama be dalganım. Bayan yola bakmıyor, şoföre bakmıyor ki telefonuna bakıyor. Vurdum yaya diyelim Kim suçlu ben suçluyum. Niye kulaklığı kulağında. Kulaklığı çıkarıp yola bakması lazım yayanın” diyerek yayaların da trafikte dikkatli olmasını istedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA