“Suyumuz Tokat’tan ucuz”

“Suyumuz Tokat’tan ucuz”

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum’un suyunun Tokat’tan da Sivas’tan da ucuz olduğunu söyledi.

03 Ekim 2018 - 20:17

Çorum Belediye Meclisi’nin dünkü oturumunda su ücretlerinde indirime gidilmesi yönünde teklif sunan CHP Belediye Meclisi Üyesi Nazik Bulut, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oybirliğiyle su fiyatlarını aşağıya çektiğini anımsattı.

Yine pek çok ilde buna benzer uygulamaların yapıldığını anlatan Bulut, “Vatandaşlarımız su faturalarını ödemekte zorlanıyor. Burada tahsilat sorunu da ortaya çıkıyor. Ekonomik krizin altında ezilen vatandaşlarımıza destek olmak adına Ankara’daki gibi Çorum’un da suda indirime gitmesini bekliyoruz” dedi.

Öte yandan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun “Bölgede en ucuz suyu Tokat’ın kullandığına” dair açıklamasını da Meclis üyelerinin bilgisine aktaran Bulut, bu iddianın da araştırılması gerektiğini söyledi.

CHP Belediye Meclisi Üyesi Nazik Bulut’un talebi üzerine konuşan Belediye Başkanı Zeki Gül ise Ankara’da su bedelinin 5.34, atık su bedelinin 2.67 olmak üzere toplam 8.01, Çorum’un su bedelinin ise 1.99, atık su bedelinin 0.65 olmak üzere 2.64 olduğunu dile getirdi. (Yayla Haber)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Abbas Güçlü’ye Turhal Kule mesajı
Abbas Güçlü’ye Turhal Kule mesajı
Çalışmalar normalleşene kadar devam edecek
Çalışmalar normalleşene kadar devam edecek