TACİZ VE FUHUŞ İDDİASI ŞOKE ETTİ

TACİZ VE FUHUŞ İDDİASI ŞOKE ETTİ

Sabah saatlerinden itibaren Tokat Emniyet Müdürlüğü tarafından bir süredir takip edilen kişilerin taciz ve fuhuş iddiası ile göz altına alındıkları bilgisi gündemi alt üst etti.

27 Haziran 2018 - 16:26 - Güncelleme: 27 Haziran 2018 - 17:09

Tokat'ta Sabah saatlerinden itibaren kamuoyuna yansıyan soruşturma ve gözaltılar ile sarsıldı. İçlerinde kamu görevlileri, esnaf, siyasi ve bürokrasi çalışanlarının yer aldığı yaklaşık 35 kişi için il emniyet müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı. Emniyet Müdürlüğü verilerinden yola çıkılarak yapılan araştırmada 17 yaş civarında olan çocuğa cinsel istismar suçu işlendiği ve fuhuşa teşvik edildiği iddiası ile soruşturma açıldığı yönünde oldu.

Yapılan bir şikayet üzerinden yola çıkılan soruşturmanın yaklaşık 2-3 ayı kapsadığı ve telefon takip sistemi ile de delillendirildiği edinilen bilgiler arasında.  Özellikle il emniyet müdürlüğü hassas bir konu olduğu için olabildiğince gizlilik içerisinde yürüttüğü soruşturma hakkında ilk bilgiler başsavcılık tarafından saat 16 civarında verildi. Kamuoyundan edilnilen bilgilerde de bir kısım kişilerin yurt dışında oldukları gerekçesi ile soruşturmaya daha sonra dahil edilecekleri şeklinde.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığının konuya dair saat 16.00 sıralarında verdiği bilgiye göre: "Tokat Cumhuriyet Başsavcılığımızca çocuğun cinsel istismarı, reşit olmayanla cinsel ilişki, fuhuşa teşvik ve aracılık suçlarindan yürütülen soruşturma kapsamında 9 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiş olup 4 şüpheli tutuklama 5 şüpheli ise adli kontrol tedbiri uygulanması için Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir."

Soruşturmanın detaylı ve gizli bir şekilde devam ettiği ise edinilen bilgiler arasında.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zehra
    6 ay önce
    Allah belasını versin böyle insanlarn beyinlri bacak arasnda onlarn ailelerine acıyorum rabbim ıslah etsin diyelim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aday sustu, Vekil konuştu
Aday sustu, Vekil konuştu