TAKIM OLARAK BÜTÜNLEŞTİK

TAKIM OLARAK BÜTÜNLEŞTİK

Tokatspor Teknik Direktörü Oktay Derelioğlu’ndan gazetemize ziyaret. Gazetemiz ziyaretinde zorlu Konya Anadolu Selçuklu maçına ve ligde yaşananlara değinen Derelioğlu, 150 bin nüfusu olan Tokat’ı takıma sahip çıkmaya davet etti. Takım içerisinde bütünleşmenin sağlandığını söyleyen Derelioğlu, “Bizler inandık inanmanın yarısı başarmaktır biz bu işi Allahın izni ile başaracağız” dedi.

24 Nisan 2019 - 10:38

Tokatspor Teknik Direktörü Oktay Derelioğlu final niteliğinde ki maç öncesi gazetemizi ziyaret ederek spor servisimize konuştu. Spor Müdürümüz Arif Sağdıça’a özel konuşan Derelioğlu, Kalan iki maçta 6 puana talip olduklarını söyleyerek “Skorlara baktığımızda sürpriz sonuçlar alınıyor ama biz sahada işimize bakmak zorundayız. Ama buradan Tokat halkına ve Tokatspor taraftarlarına seslenmek istiyorum. Bu hafta Konya Anadolu Selçuklu maçında rakip takımı etkilemek için sahada futbol kuralları içerisinde yapılması gereken ne varsa yapılmalı. Rakip takımı da hakemi de etkilesinler. Buraya hakemler geliyorlar sanki biz deplasmanda oynuyoruz rakipler ev sahibi gibi oynuyorlar. Biz o zaman deplasmanda oynuyoruz gibi oynuyoruz. Yani o yüzden taraftara bu maçta çok iş düşüyor. Bizim Tokat halkından ve Tokatspor taraftarından başka dostumuz yok. Zaten diğer konularda başka bir şey söylemiyorum söylemeye de gerek yok. Şuan takım olarak bütünleştik çocuklar iyi niyetli ama kadro olarak elimizde az bir kadro kaldı. Çoğu sakat çoğu ayrıldı takımdan ama kalanların hepsi onurlu bir gurup kaldı ve iyi çalışıyoruz. Futbolcularım onurlarını ve gururlarını sahaya koyuyorlar. Biz bu işe kalanlarla inandık inanmanın yarısı başarmaktır biz bu işi Allahın izni ile lig sonunda başaracağız” dedi.

 

 

 

“Birlik beraberliğimizin meyvesini bu hafta evimizde Konya Anadolu Selçuklu maçında üç puan alacağız” diyen Teknik Direktör Derelioğlu, “Karagümrük maçında oynayacağımız futbolla alıp ligde kalacağımıza inanıyorum. Oyuncu gurubuma inanılmaz derecede güveniyorum bu zorlu lig yarışında kendilerine yakışanı yapacaklar. Bu çocuklar bu işi başaracaklar isimlerini altın harflerle bu takımın tarifine yazdıracaklar. Onlara geldiğim günden beri sahada yürekleri ile oynayan futbolcuların başarıyı yakalayacaklarını anlattım. Bizde dökülenler oldu ama az ama öz bir gurup elimizde 12 - 13, kişi kaldı elimizde ama yürekliler kaldı bizimle beraber. Ama az olsun öz olsun dedik yürekliler bizimle beraber son maça kadar bu yarışa devam edeceğiz. Allaha çok şükür saydığım karakterlerin hepsi kalanlarda mevcut savaşa giderken cepheden kaçmayan aslanlar takımda kaldı. Onların bir tane yüreği bir takım eder hepsinden Allah razı olsun. O derecedeler biz önce içerde beraberliği sağladık başarıyı da birlik beraberlikle yakalayacağız. Şuan elimizde kalanların hepsi sahada cesur yürekli olanlar sahada kendilerine yakışana yapıyorlar. Büyük cesur yürekli olanlarla son iki haftaya giriyoruz. Manisa takımının Fethiye takımına kendi evinde yenilmesini spor kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Gelseler de bizim Şanlıurfa deplasmanında galip geldiğimiz maçımızı izleselerdi. Biz nasıl galip geldik Pendik maçında hakem hatalarını görselerdi. Kendi evimizde Bandırma maçında rakip takımın futbolcularının futbolu çirkinleştirdiklerini hakeminde buna çanak tutmasını görselerdi. Şuanda büyük Allah’ımın bize yardımını sezon sonunda göreceğiz hep beraber Allah her zaman doğrunun yardımcısıdır. Ligde Allaha emanet gidiyoruz şuan inşallah sezon sonu bu takım ligde kalacaktır” diye konuştu.

Tokatspor Teknik Direktörü Oktay Derelioğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu hafta futbolun adaleti sahada tecelli ederse Fethiye spor veya Bandırmaspor takımlarından birisi puan kaybedecektir. Bu iki maçın biri bizim istediğimiz gibi biterse biz bu ligde kalırız diyorum. Biz bu maçları alıp ligde kalmak istiyoruz diğer hesapları bir spor adamı olarak düşünmek bile istemiyorum. Normal şartlarda Bandırma spor 6 eksikle Tuzla deplasmanına gidecektir bunu herkes biliyor. Eğer o Tuzlaspor takımı bu şartlarda Bandırmaya yenilirse bizim ne diyeceğimiz bir olay nede yapacak bir işimiz kalmaz. Ondan sonra takdir yine kamuoyunun bilgilerine sunulur. Ben bu konularda çok konuşmayı seven birisi değilim. Bin kendi işimize bakacağız sahaya çıkıp kendi futbolumuzu oynayacağız. Selçuklu takımını yenip diğer maçların sonuçlarına bakacağız yine diyorum Allah her zaman doğrunun yanındadır. Gine diyorum iki maçtan altı puan alıp bu ligde bu takım kalacaktır diyorum. Artık ligin son maçını Tokatspor takımı sahasında oynayacaktır bu maçta tüm stadın dolu olmasını bekliyorum. Kale arkalarının türbinlerin kapalının dolu olmasını istiyoruz takım olarak. Bu maçın ne tekrarı nede telafisi olmaz olmayacaktır. Bu maçta bizim rakip takımlardan averajımız bozuk bizim için gollerde önemli bu maçta. Atacağımızın fazlasını atmak zorundayız eksi altı gol averajından artıya geçmek zorundayız. Ben ne deyim 150 bin nüfuslu koskoca bir ilin takımına sahip çıkmalarını bekliyoruz. Gelin bu şehrin takımına sahip çıkalım ligde yaşasın düşenin dostu yoktur. Gelenlerin hepsinden Allah razı olsun gelip desteklerini veriyorlar ama bu maçta daha çok desteğe ihtiyaç var. Rakip takım hakem deplasmana geldiğini sahaya çıkarken anlayacaktır taraftar baskısı ile. Biz sahada adaletli bir maç yöneten gördüğünü adaletlice çalan hakem olsun bize yeter. Haydi Tokat’lı mülkü amirinle siyasetçin ile iş adamın ile eski kulüp başkanların ile taraftarın ile takımına Pazar günü saat: 15:00 de G.O.P,stadında sahip çık. Ne başka Tokat nede Tokatspor var. Sen maça gelmesen bir kişi statta noksan demektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x