Tarihi Ali Paşa Camii Müezzini finalde

Tarihi Ali Paşa Camii Müezzini finalde

Tokat Ali Paşa Cami Müezzin Kayyumu Okan Sağdıç, 393 toplam puan ile 10 Mayıs akşamının birincisi oldu. Sağdıç hafta finalinde yarışacak

11 Mayıs 2020 - 16:15 - Güncelleme: 11 Mayıs 2020 - 16:47

TRT 1  ekranlarında Ramazan Ayı Boyunca devam eden Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 10 Mayıs gün birinciliği sonuçları belli oldu. Yarışmaya katılan Tokat Ali Paşa Cami Müezzin Kayyumu Okan Sağdıç akşamın birincisi oldu.

Dr. Mehmet Ali Sarı,  Halil Necipoğlu ve Osman Eğin hocaların jüri heyetini oluşturduğu yarışmaya Günlük kazananlar haftada bir yapılan hafta finaline katılıyor. Hafta birincileri de Ramazan ayı sonunda finale katılıyor. Gün birincilerine 3 tam altın hediye ediliyor.

Jüri Dr. Mehmet Ali Sarı yarışmacı Okan Sağdıç’a bazı tavsiyelerde bulunurken sesine övgüler yağdırdı ve “O seni sabah akşam dinleyenlere ne mutlu. Biz de seni dinlemiş olduk. Seni tanımıyorduk ama tanımış olduk. Kulaklarımız böyle bir sesi duyarak bayram etti” dedi.

Jüri Osman Egin ise “Tokatımızdan geldin ne güzel. Orada tarihi bir camide görev yapıyorsun anladığım kadarıyla. Ziyaret etme fırsatım oldu Tokat’ı” diyerek teşekkür etti.

Jüri Halil Necipoğlu ise “Muazzam bir ses. Bu muazzam sesinizle Kur’an’ın muhtevasını birleştirdiğiniz.” Diyerek Okan Sağdıç’dan bir kaside seslendirmesini istedi. Puanlamanın ardından Sağdıç bir de kaside seslendirdi. Puanlamada Jüri Halil Necipoğlu 100 puan, Dr. Mehmet Ali Sarı 98 puan, Osman Egin 98 puan verirken seyirci hocalar ile birlikte yarışmacının toplam puanı 393 oldu.

 

1.Okan SAĞDIÇ (393 Puan)

2.Emrullah ÇALIŞKAN  (391 Puan)

3.Enes Işık (382 Puan)

4.Mithat ERCAN (381 Puan)

5.Beytullah ARSLAN (375 Puan)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT'I DOLU VURDU
TOKAT'I DOLU VURDU
ZİNAV GÖLÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM
ZİNAV GÖLÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM