Tarım ve turizmde projeler görüşüldü

Tarım ve turizmde projeler görüşüldü

Tokat’ta tarım ve turizm alanında yürütülecek proje ve çalışmaların fizibilite çalışmaları yapılan toplantıda değerlendirildi

06 Kasım 2019 - 10:43

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda 2020 yılında Tokat'ta tarım ve turizm alanında yapılacak proje ve çalışmalar ele alındı.  

Tokat’ın tarım ve turizm alanında var olan potansiyelinin ortaya çıkarılması gerektiğini ifade eden Vali Ozan Balcı, çalışmaların ilimiz dinamikleri göz önüne alınarak yapılması gerektiğini vurguladı.

Tokat’ın Türk tarımının parlayan yeni yıldızı olacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta yapımı tamamlanan ve çalışmaları devam eden barajlar ve sulama göletleri ile tarımsal üretimin iki katına çıkarılmasının hedeflendiğini kaydetti. Tokat tarımının AR-GE ve İnovasyon Merkezleri ile desteklenmesi için çalışmalar yapılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çeşitli meyve ve sebzelerin yetiştiği Tokat’ın, tarımsal ürünlerin işlendiği Gıda OSB ve Uluslararası Sebze Meyve Hali ile önemli tarım merkezlerinden birisinin olmasının hedeflendiğini belirtti.

Doğası, tarihi ve kültürü ile Tokat’ın kadim bir şehir olduğunu söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı,  yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek çalışmaların yapılarak, kentin turizm potansiyelinin açığa çıkarılmasının önemsediğini ifade etti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x