google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TARIMDA KADININ GÜCÜ

TARIMDA KADININ GÜCÜ

TOGÜ, KARMER ve Ziraat Fakültesi tarafından “Tarımda Kadının Gücü” konulu söyleşi programı gerçekleştirildi.

12 Mart 2020 - 10:21

TOGÜ, KARMER ve Ziraat Fakültesi tarafından “Tarımda Kadının Gücü” konulu söyleşi programı gerçekleştirildi. Şehit Ferhat Koç Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcıları, KARMER Müdürü Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, Tokat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Şahin, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

KARMER Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Aslı Yerlikaya yapmış olduğu konuşmada, “KARMER olarak öğrencilerimizi çok değerli isimlerle buluşturmak istiyoruz. Hızlı değişen ve gelişen toplumlarda rekabet edebilmek adına bireysel gelişiminizi sağlamanız ve diğerlerinden bir adım önde olmanız için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Bu anlamda programımıza katılan Birgül Canikligil’e teşekkür ederiz” dedi.

TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise yapmış olduğu konuşmada, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılan etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz. Geleneksel Türk Toplumunda tarım ve kadın ayrılmaz bir bütün” dedi. Rektörümüz konuşmasında tarımla ilgili olarak kendi yaşantısından ve kendi köyünden de bahsetti. Rektörümüz konuşmasında, “Ailemizin ve toplumumuzun değişmez sağlam temeli kadınlarımız tarafından, eşlerimiz tarafından atılıyor. Kadınlar bizim başımızın tacı. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü mutlulukla anmak istiyoruz. Bu çerçevede KARMER ve Ziraat Fakültemiz güzel bir program yaptı.” diye konuştu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM TOKAT’A GELİYOR
SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM TOKAT’A GELİYOR
BAKANDAN MÜJDELİ ONAY GELDİ
BAKANDAN MÜJDELİ ONAY GELDİ