TED Koleji, yoluna Mektebim Okulları olarak devam edecek

TED Koleji, yoluna Mektebim Okulları olarak devam edecek

TED Koleji olarak üç yıldır Tokat’ta eğitim faaliyetini sürdüren ve Dr. Bilal Durmaz’ın sahibi olduğu okul yoluna 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibariyle Mektebim olarak devam etme kararı aldı

12 Ocak 2018 - 14:57 - Güncelleme: 12 Ocak 2018 - 18:24

TED Koleji olarak üç yıldır Tokat’ta eğitim faaliyetini sürdüren ve Dr. Bilal Durmaz’ın sahibi olduğu okul yoluna 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibariyle Mektebim olarak devam etme kararı aldı.

 

Dedeman Otel’de yapılan Veli Tanışma Toplantısında konuşan Dr. Bilal Durmaz, TED ile yaklaşık 10 aydır süren görüşmelerde ortak bir yol bulunamadığını ve TED ile karşılık fesih yoluna gittiklerini, ayrılık gerçekleştikten sonra Mektebim ile görüşerek zincir olan ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu Mektebim ile anlaştıklarını dile getirdi. Çocuk sevgisi ile yola çıkarak açtıkları okulun hedeflenen noktaya gelemediğini, TED merkez yönetiminden istedikleri desteği alamadıklarını belirten Durmaz, Mektebim ile hedeflenen noktaya gelineceğini sözlerine ekledi.

 

 

“Mektebim olarak Tokat’ta Fark Yaratmaya Hazırlanıyoruz”

Tanışma Toplantısında konuşan Mektebim Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, “Biz Mektebim Okulları Atatürk’ün kurduğu Millet Mekteplerinden adına alan Bir kurumuz. Vatan ve millet sevgisi yüksek, “Bütünsel Eğitim Yaklaşımı” ile değişime ve gelişime açık, öğrenmekten keyif alan, kendine güvenen, soran, sorgulayan, araştıran, projeler üreten, takım çalışmasına yatkın, lider karakterli ve en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen ülkemizi Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilecek öğrenciler yetiştirmek için var gücümüz ile çalışıyoruz. 2011 yılında 150 öğrencisiyle İstanbul Büyükçekmece’de temelleri atılan ve bugün 63 kampüs ve 208 okul ile eğitim öğretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Türk Eğitim sektörünün en önemli markalarından biri olan okulumuz Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Anadolu Fen Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Liseleriyle çağdaş ve modern eğitim ortamlarında en son teknolojileri kullanarak dünya standartlarında eğitim imkânları sunmaktadır. Biz Mektebim olarak Tokat’ta bir kampüs açacak ve eğitim faaliyetlerimize başlayacaktık. TED ile yollarını ayıran Bilal Bey ile görüşerek anlaşmaya varınca imkanları iyi olan hazır bir kampüs ile çalışmalarımıza başlamak istedik. Öncelikle akademik kadromuz ile görüşme yaparak onlarla yolumuza devam etmek istediğimizi belirttik. Bu süreç bir ay içerisinde tamamlanacak ve yola bizlerle devam etmek isteyen öğretmenlerimizle sözleşmelerimizi yapacağız. Bina yapısı itibariyle iyi bir kampüsümüz var ama eksikleri de var. Bu eksikleri en kısa sürede tamamlayacağız. Akademik başarıyla eş zamanlı yaşam başarısı da olan öğrenciler yetiştirmek temel hedeflerimiz arasında yer alıyor. Mektebim olarak Tokat’ta eğitim kalitesini yükseltmeye ve fark yaratmaya hazırlanıyoruz.” Dedi.

 

Geleceğin insanını yetiştirmek için global alanda ihtiyaçlara bakarak eğitim süreçlerini kurgulamak gerektiğini belirten Mektebim Kurucusu Ümit Kalko, dünyanın fazlasıyla değiştiğini, dün çok önemli olarak görülen ve tercih sebebi olan birçok mesleğin gelecek yıllarda yok olacağını, işveren beklentilerin de çağın gerekleriyle birlikte değiştiğini dile getirdi.

 

Bugünün ve yarının ihtiyaçlarına cevap veren “Geleceğin İnsanını” yetiştirmemiz gerekiyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, “Meslekler, insanın kişisel yaşamında olduğu kadar, toplumsal yaşam için de önem arz etmekte ve özellikle ülkemizde kişinin toplum tarafından kabul görmesini sağlayan önemli kriterler arasında yer almaktadır. İnsanın yaşamı boyunca icra edeceği, aile ve çevresi tarafından “itibarlı” olması ve iyi bir kazanç sağlaması gerektirdiği düşünülen bu etiketler toplumda alacağımız statünün de kaynağıdır. Çocuklarımızı daha doğdukları andan itibaren toplum tarafından itibar görecek, onları kendi ülkelerinde ve dünyada önemli noktalara taşıyacak mesleklere yönlendirebilmek için maddi manevi uğraş içerisine girer, tüm dikkat ve enerjimizi bu yönde kullanırız. Kaliteli eğitim, sınavlar, doğru meslek seçimi, istihdam, işsizlik ve benzeri bir sürü kavram çocuklarımızın ve bizlerin hayatına giren önemli kelimeler haline gelir. Ülkemizde ve dünyada yaşanan ekonomik krizler, işsizlik, kabul görme gibi birçok önemli olgu, onlara iyi bir eğitim imkânı sunarak bugünün ve yarının dünyasına hazırlamamız için bizi teşvik eder. Bugün küresel anlamda dünyaya baktığımızda şartların çok daha çetin olduğunu görüyoruz. Artık çocuklarımızın sadece yaşadığımız zamana değil, bilgi ve teknolojinin hızla değişmesinden dolayı geleceğin zamanına da ayak uydurması gerekiyor. Aldıkları eğitimin, edindikleri bilgi ve tecrübe ile doğru meslekler seçmelerine olanak sağlaması ve dünyanın ihtiyaçlarına cevap vermesi gerekiyor.” Şeklinde konuştu.

 

“Sınavlarda elde edilen başarı değil hayat başarısı çocuklarımızı geleceğe taşıyacaktır.”

Kalko, “20-30 sene sonra bugün var olan birçok meslek olmayacak. Ciddi bir dönüşüm var. Biz okullarımızda anaokulundan itibaren, çağın ihtiyacı olan donanıma sahip ve bu donanımı en iyi şekilde kullanarak verim elde edebilecek bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bizim için öğrencinin sınavlarda elde ettiği başarı kadar yaşam başarısı da çok önemli. Mektebim olarak özellikle Dijital Vatandaşlık, Küresel Farkındalık, Kodlama, İnovasyon, Girişimcilik, Finansal Okuryazarlık ve M-Lead gibi programlarla anaokulundan itibaren işverenin aradığı bilgi ve beceriyi edindirmeye çalışıyoruz. “Geleceğin İnsanı” olma yolunda adım atan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve becerileri anaokulunda oynayarak, ilkokulda keşfederek, ortaokulda projelendirerek, lise de ise yaşayarak pekiştirme imkânı buluyor, edindikleri yabancı dil bilgisiyle yükseköğretime geçerken iyi bir alt yapıya sahip oluyorlar. Eğitimde teknolojinin kullanımı, yabancı dil eğitimi ve tabi ki ülkemizin gerçeği olan sınavlara hazırlık çalışmaları bizi farklı kılan olgulardır. STEM çalışmalarıyla öğrencilerin gelişimi, ülkemizin gerçeği olan sınav çalışmaları, İngilizce ve diğer yabancı dil becerilerinin ve 21. Yüzyıl becerilerinin geliştirilmesi bizler için çok önemli. Okullarımızda var olan alt ve üst yapı, sosyal, kültürel alanlar ve derslikler sayesinde öğrencilerimizin beceri odaklı eğitimine özen gösteriyoruz. Bilim Konseyi gibi öğrencilerimizin oluşturdukları yapılar sayesinde birçok farklı çalışma yaparak iş dünyasıyla iç içe bir eğitim sistemine sahibiz. Ülkenin üretim gücüne yapacağımız katkılar ilerleyen senelerde çok daha net şekilde görülecektir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Yalova, Diyarbakır, Yozgat, Balıkesir ve Tekirdağ, Şırnak, Samsun, Trabzon, Konya, Afyon, Lüleburgaz, Antalya’da kampüsleri bulunan kurumumuzun bu yıl Ordu-Fatsa, Mersin, Manisa, Kütahya, Eskişehir, Elazığ, İzmir, Ankara ve İstanbul’da yeni kampüsleri faaliyete girecek. Okullarımızda 30 bine yakın öğrencimiz eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyor. 6 bine yakın akademik ve idari personel okullarımızda görev alıyor. Mektebim olarak bu yıl 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacağız. Yurt dışında okul projelerimiz var. Londra’da kampüs inşaatımız devam ediyor. Ulusal ve uluslararası alanda üniversite işbirliklerimiz devam edecek. Her okul sahibinin bir gün üniversite kurma hayali vardır. Biz hayallerimizi gerçeğe dönüştürdük ve çalışmalarımıza başladık. Gerekli alt yapı çalışmaları kurulan uzman bir kadro ile yürütülüyor. 2019 yılında İstanbul’da bir kent üniversitesi açacağız” Dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x