google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TEHLİKE GEÇMEDİ! REHAVETE KAPILMAYIN

TEHLİKE GEÇMEDİ! REHAVETE KAPILMAYIN

Covid-19 pandemisine karşı kısıtlama ve tedbirler Tokat’ta HES uygulamasındaki risk haritasına yansımaya başladı. Merkez ve birçok ilçe kırmızıdan yeşile dönmeye başladı. Ancak tehlike geçmedi!

06 Ocak 2021 - 22:37

Türkiye’de Bilim Kurulu’nun da tavsiyesiyle uygulanan tedbirler ve kısıtlamalar, Tokat’ta koronavirüs yeni tip Covid-19 pandemisiyle mücadelede risk haritasına olumlu yansıdı.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere alınan birçok tedbir ve kısıtlama, salgının azalması açısından önemli. Tokat, kısa bir süre önce yaşanan yüzde 100’den fazla artışla en çok riskli şehirler arasına girmişti.

 

TEDBİRLER RİSK HARİTASINA OLUMLU YANSIYOR

Tokat Valiliği koordinesinde sahada uygulanan sıkı tedbirler sayesinde vaka sayısında gözle görülür bir azalma yaşanırken bu azalma HES uygulaması üzerinden risk haritasına da yansıdı.

 

YOĞUN BAKIMLARDA AZALMA HENÜZ YOK

Ancak vaka sayılarındaki azalma yoğun bakım servislerine halen olumlu yansımadı. Tokat Devlet Hastanesi başta olmak üzere, ilçe devlet hastaneleri ile şehirde bir özel hastane ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversite Hastanesinde yoğun bakım doluluk oranında düşüş yaşanmaması tedbirlere sıkı uyulması gerektiğinin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

 

İLÇELERDE SON RİSK DURUMU

Tokat’ta vaka sayılarında yaşanan düşüş HES Uygulamasında açıkça görülüyor. Tokat merkez, Almus, Başçiftlik, Erbaa, Pazar, Yeşilyurt kırmızıdan yeşile dönmeye başlarken, Artova, Niksar, Turhal ve Zile’de riskin devam ettiği görülüyor.

Haber: Mihriban KOÇAKER

TOKAT

ARTOVA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0