Teknofest’te TOGÜ rüzgarı

Teknofest’te TOGÜ rüzgarı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve ilk kez İstanbul dışında yapılan TEKNOFEST 2020 Gaziantep kapsamında farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarının birincilik ödülleri sahiplerini buldu. İnsansız Hava Araçları Yarışması kategorisinde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İHAGER takımı birinci olarak 30 TL ödül aldı.

28 Eylül 2020 - 10:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından teknoloji yarışmalarında derece yapan gençlere ödüllerini verdi. Bugün gerçekleştirilen ödül töreninde 20 farklı takım büyük bir heyecan ile ödüllerini aldı.

Milli Teknoloji Hamlesi sloganı ile yola çıkan ve Türkiye'nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesiyle Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde; Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerinin destekleriyle gerçekleştirilen Teknofest'te birincilik ödülü ve alan takımların isimleri şöyle oluştu:

Roket Yarışması Alçak İrtifa kategorisinde Samsun Üniversitesi Tanyeli Roket Takımı, Roket Yarışması Orta İrtifa kategorisinde Pamukkale Üniversitesi Hazar Takımı, Roket Yarışması Yüksek İrtifa Pamukkale Üniversitesi Hazar Takımı Yüksek İrtifa takımı 50 bin TL'lik ödüllerin sahibi oldu.

50'ŞER BİN TL'LİK ÖDÜLLER

Efficiency Challenge Elektrikli Araç kategorisinde YTÜ AESK takımı 40 bin TL, Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışması YTÜ AESK takımı 40 bin TL, Model Uydu Yarışması Gebze Teknik Üniversitesi Spatium 50 bin TL kazandı.

TOGÜ İHAGER ŞAMPİYON

İnsansız Hava Araçları Yarışması Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İHAGER 30 bin TL, İnsansız Hava Araçları Yarışması Milli Savunma Üniversitesi Hezarfen 30 bin TL,  Liselerarası İnsansız Hava Araçları Yarışması Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Lisesi Ebabil Takımı, 20 bin TL, Liselerarası İnsansız Hava Araçları Yarışması Sivas Bilişim Teknolojileri ve Sanat Merkezi Sivas Bilişim İHA Takımı, 20 bin TL'lik ödülü kazandı.

 Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İHAGER takımının ödülünü İHAGER Takım Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Levent Gökrem, Mekatronik Yüksek Lisans Öğrencisi İbrahim Duman ve Mekatronik 4. sınıf Öğrencisi Hatice Hakyemezoğlu aldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YIKIM BAŞLADI
YIKIM BAŞLADI
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi