google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TEKRAR ADAY DEĞİLİM

TEKRAR ADAY DEĞİLİM

Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, gerçekleştirilecek olan 7’inci Olağan İl Kongresinde yeniden aday olmadığını açıkladı.

12 Kasım 2020 - 18:44

Tokat’ta siyasi kulislere düşen ve bir süredir gündemde yer tutan Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat’ın önümüzdeki süreçte yeniden il başkanlığına aday gösterilip gösterilmeyeceğine dair sorulara nihai cevap Başkan Polat’tan geldi. Polat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 7’inci Olağan İl Kongresinde yeniden başkan adayı olmayacağını ilan etti.

 

GENEL MERKEZ Mİ İSTEMEDİ?

Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, yaptığı açıklamada genel merkezle yapılan istişareye dikkat çekti. Açıklamasının hemen başında Ak Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanlığı ile yapılan istişare sonrasında kongrede aday olmayacağına vurgu yapan Polat, bu kararın alınmasında kendisinin mi yoksa genel merkezin mi etkili olduğu konusundaki soruları cevapsız bıraktı.

 

BAŞKAN POLAT: “BİZ DE CEPHE TERK EDİLMEZ”

Yapılan açıklamada cevapsız kalan bu soru üzerine Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dursun Ekrem Er, Başkan Polat ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Partinin mevcut kongre sürecindeki işleyişin devam etmesi noktasında çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Başkan Polat’a, istişare sonucunda ortaya çıkan bu kararın kendisinin talebi sonrasında mı alındığı soruldu. Başkan Polat, 6 yıldır yüz akıyla bu görevi yerine getirdiğini dile getirerek, bu süre içerisinde kendisinden önceki dava arkadaşından görevi teslim alması ile birlikte Ak Parti davasına hizmet ettiğini ve Tokat özelinde yaptığı çalışmalarda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu doğrultusunda hareket ettiğini söyledi. “Biz de cephe terk edilmez” diyen Başkan Polat, alınan kararın istişareye dayalı bir karar olduğunu, davasına gönül vermiş bir partili olarak verilen görevi reddetme ya da yarıda bırakma gibi bir durumun asla olmayacağını ifade etti.

 

SOSYAL MEDYADAN İLAN ETTİ

Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat’ın açıklaması şöyle oldu: “Kıymetli hemşerilerim 6 yıldır yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimin, 7. Olağan İl Kongremiz ile nihayete ereceğini, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, 7. Olağan Kongremizde aday olamayacağımı ilan etmek istiyorum. 6 yıl evvel şahsımı bu onurlu göreve layık gören mazlumların ve mağdurların umudu, Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Genel Başkan Yardımcımız Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e, teşkilat başkan yardımcılarımıza, il başkanlığım süresince birlikte çalıştığım milletvekillerimize, il koordinatörlerimize, aktif siyasete başladığım ilk günden bu güne kadar sürekli yanımda olan aileme, birlikte çalıştığım il yönetim kurulu üyelerime, il ve ilçe kadın ve gençlik kolları başkanlarıma, yönetimlerine, belediye ve il genel meclisi başkanlarıma ve üyelerine, hülasa beldelerimizden, mahallelerimize ve sandıklarımız kadar tüm teşkilat mensuplarına ve hemşehrilerime teşekkür ederim. Bu makamların milletimize hizmet aracı olduğu, asıl önemlisinin bu makamlar olmadan gösterilecek gayret olacağı bilinciyle bizden öncekilerden teslim aldığımız bu bayrağı bizden sonrakilere devretmenin zamanı geldiği inancındayım. Bundan sonraki süreçte, Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve genel merkezimizin talimatları doğrultusunda, bu davanın neferi olmaya, bu yolda yürümeye, teşkilat şuuru ve bilinciyle, bu davaya hizmet etmeye bu can bu tende olduğu sürece devam edeceğim. Saygılarımla.”

 

YENİ BAŞKAN İÇİN KULİSLERDE KONUŞULAN İSİMLER

Ak Parti Tokat İl Başkanı ve yönetiminin seçileceği 7. Olağan Kongrede başkan adayı olması beklenen ya da parti teşkilatı tarafından aday olması istenen isimler bir süredir siyasi kulislerde konuşuluyordu. Mevcut Başkan Metin Polat’ın halefi olarak işaret ettiği bir isim henüz ortaya çıkmadı. İl Genel Meclisi Eski Başkanı Adem Dizer, Ak Parti Merkez İlçe Eski Başkanı Ahmet Bay, Ak Parti Kurucu İl Başkanı Mustafa Boyraz, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum ve Tokat Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Altunordu şu sıralar 7’inci Olağan Kongrede Başkan Adayı olabilecek isimler olarak kulislerde konuşulmaya başlandı.

Kaynak: Haber: Dursun Ekrem Er

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ