google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
THK’dan öğretmenlere iHA kursu!

THK'dan öğretmenlere iHA kursu!

Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanlığı, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibatlı olarak havacılık üzerine proje çalışması yapan öğretmen ve idarecilere yönelik İnsansız Hava Aracı (İHA) Pilot Lisans Kursu açtı. Dün itibariyle Tokat Kent Konseyi Toplantı Salonunda başlayan eğitim bir hafta süre ile devam edecek.

18 Aralık 2018 - 10:31


Geleceğin teknolojisi olarak görülen insansız hava araçları her geçen gün daha fazla ilgi çekiyor. Bir hava aracını uçurmak ve onunla birlikte iş ve işleyişini düzenlemek isteyen kamudan, sivil toplum örgütlerine, esnaftan, hobicilere kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan havacılık faaliyetleri birçok kural ve eğitim aşamasını da beraberinde getiriyor. Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanlığı bu eksenden yola çıkarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kendilerine iletilen talebi değerlendirip THK Genel Başkanlığı oluru ile ilimizde İnsansız Hava Aracı (İHA) Pilot Lisans Kursu açtı. Tokat Kent Konseyi Toplantı Salonunda pazartesi günü itibariyle başlayan kurs 36 saatlik bir eğitim programını ve yazılı sınavı kapsıyor. 20 kişiden oluşan kursiyerlere 3 ayrı öğretmen eğitim veriyor. Hava hukuku ve sorumluluklar, uçuş dinamiği ve uçuş prensipleri, meteoroloji, seyrüsefer ve operasyon, kumanda edilebilir sistemler, bakım ve onarım gibi konularda eğitim gören kursiyerler yazılı sınav sonucu başarı gösterdikleri takdirde Türk Hava Kurumu ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı İHA Pilot Belgesine sahip olacaklar.

THK VARSA MİLLETİ
İÇİN VAR!
Kurs'un düzenlendiği Tokat Kent Konseyi Toplantı Salonunu ziyaret ederek kursiyer öğretmenlere başarı dileklerini ileten Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız, faaliyet hakkında bilgiler verdi. Başkan Gökyıldız açıklamasında; “öncelikli olarak her daim kurumumuzla birlikte hareket ederek kurum olarak bizlerin Türk Milletinin kalbinde yer bulmamıza aracılık eden başta müdürlerimiz olmak üzere tüm Milli Eğitim camiasına şükranlarımı sunuyorum. Eğitimin düzenlenmesi adına bizlere kapılarını ardına kadar açan Tokat Kent Konseyi Başkanımız Abdullah Gürbüz bey'e de teşekkürlerimi iletiyorum. Havacılık sektörü gelecekte hayatımızda günümüzden daha fazla yer bulacak ve nerelere kadar gelişeceği şimdiden tahmini zor bir sektörüdür. Eğitim camiamızın bu hassas konu ile her kesimden daha fazla ilgilenmesi geleceğimizin teminatı çocuklarımızın doğru yönlendirilebilmesi için bir kat daha fazla elzemdir. Bugün burada başlayan İHA kursu, emin olun ki göle düşen bir su damlası gibi ilimizde dalga dalga yayılacak ve çok geniş bir yelpazeye etki edecektir. Bunun etkilerini ilerleyen günlerde hep birlikte görecek ve Tokat'la gurur duyacağız. Bugün burada eğitim gören milli eğitim camiamızın çok kıymetli öğretmenlerinin yürüteceği tüm projelere kurum olarak paydaş olacağımızın ve elimizden gelen desteği her daim göstereceğimizin sözünü veriyor, kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
17 YAŞINDAKİ GENÇ DAHİ PROJELERİNE DESTEK BEKLİYOR
17 YAŞINDAKİ GENÇ DAHİ PROJELERİNE DESTEK BEKLİYOR
TOKAT'IN KIRMIZI BÖLGE OLMASINDA CENAZE VE DÜĞÜNLERİN ETKİSİ BÜYÜK
TOKAT'IN KIRMIZI BÖLGE OLMASINDA CENAZE VE DÜĞÜNLERİN ETKİSİ...