"TİCARETİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ"

"TİCARETİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ"

Son günlerde SGK tarafından uygulanan e-hacizlerle ilgili açıklama yapan MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, “Vergi dairelerinin, maliyenin zor durumda olan vergi mükelleflerine gösterdiği kolaylığı, Sosyal Güvenlik Kurumunun da göstermesini istiyoruz” dedi.

07 Kasım 2019 - 11:58

Türkiye ekonomisinin 2018 yılında dış baskılar ve ekonomik saldırılar sebebiyle zarar gördüğünü, dolayısıyla bunun yansımalarının Tokat’ta da yaşandığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, “Son günlerde ekonomide düzelme emarelerini görüyoruz. Enflasyon ve faiz oranlarındaki düşme zor günler geçiren esnaf, sanatkâr ve işletmelerimiz için bir ümit ışığı oldu. Esnaf ve sanatkara verilen faiz oranlarının da tek haneli rakamlara çekilmesi olumlu gelişmelerdir” diye konuştu.

Gelişmelerin iyi olmasına karşın birikmiş borçlar sebebiyle Tokat’ta işletmelerin sıkıntılarının devam ettiğine işaret eden Mustafa İpek, “Böyle bir nokta da SGK e-haciz kararı alarak işletmelerin banka hesaplarına bloke koydurmaktadır. Öyle ki konulan bloke borcun büyüklüğünden daha fazladır. Bu durum işletme sahiplerimizin, esnaf ve sanatkarlarımızın elini kolunu bağlamaktadır. Buna karşılık vergi dairelerimiz, maliyenin tutumu takdire şayandır. Vergi dairelerinin gösterdiği kolaylığı SGK’nın da göstermesini istiyoruz. İnsanlarımız durumları düzeldiğinde faiz işlediği için acilen bu borçlarını zaten ödeyecektir” diyerek açıklamasını tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA