google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TKDK’DAN YENİ HİBE ÇAĞRI DUYURUSU

TKDK’DAN YENİ HİBE ÇAĞRI DUYURUSU

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD-II programı kapsamında 10. Başvuru Çağrı ilanına çıktı. Toplam 125 milyon Avro yani yaklaşık 1.25 milyar TL olan IPARD-II programı 10.  Çağrı bütçesinden Tokat'ın maksimum seviyede faydalanması amaçlanıyor

11 Ocak 2021 - 23:31

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, kırsalda daha çok yatırım, üreticiye daha çok gelir, istihdama daha çok katkı sağlamak amacıyla 7 Ocak 2021 tarihinde IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrı İlanına çıktı.

TKDK Tokat İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, "Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli tarafından açıklanan onuncu Çağrı İlanı için toplam destek bütçesi 125 Milyon Avro yani yaklaşık 1,25 milyar TL'dir. Onuncu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) ile Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103)  sektörlerinde sunulacak projeler desteklenecektir." dedi.

TKDK Tokat İl Koordinatörü Fevzi Çiçek’ ten alınan bilgiye göre bu çağrı döneminde “101-Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ve “103-Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbirleri kapsamında başvurular kabul edilecek.

 

HİBE DESTEĞİ VERİLECEK SEKTÖRLER

101 tedbiri dediğimiz hayvancılık (büyükbaş/ küçükbaş et ve süt üretimi) ,  kanatlı eti ve yumurta üreten işletmelerinin kurulumuna % 50-70 arasında hibe desteği verilecektir. Bu kapsamda bayan ve 40 yaş altı yatırımcılarımız pozitif ayrımcılık kapsamında daha avantajlı olacaklardır. 

103 tedbirinde ise Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması yatırımlarına gerçek ve tüzel kişi başvurularında  % 40-50 hibe desteği verilecek olup yatırımların KDV ve araç alımında ÖTV den muaf olacağını belirtildi.

HABER: Uğur UŞUK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ TOKAT TEŞKİLATINDA GÖREV DAĞILIMI
AK PARTİ TOKAT TEŞKİLATINDA GÖREV DAĞILIMI
BEYAZIT YAPTIRDIĞI BİNAYI KİTAPLARI İLE BİRLİKTE VAKFEDECEK
BEYAZIT YAPTIRDIĞI BİNAYI KİTAPLARI İLE BİRLİKTE VAKFEDECEK