TOGÜ BESYO sınav kayıtları başladı

TOGÜ BESYO sınav kayıtları başladı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu yetenek sınavları başvuruları başladı.

06 Ağustos 2019 - 11:18

8 Ağustos 2019 tarihinde başlayan başvurular online kayıt sistemi ile yapılacak olup, 18 Ağustos tarihinde mesai bitiminde sona erecektir. Başvurular için BESYOBASVURU.GOP.EDU.TR adresinden kayıt yaptırmayan adaylar sınava giremeyecektir.

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu yetenek sınavlarına başvuru şartları;

: a) T.C. vatandaşı olmak

b) Başvuru tarihinde bir ortaöğretim kurumundan mezun veya mezun olabilir durumda olmak (Kesin kayıt tarihlerinde mezuniyet belgesini beyan edemeyen aday kayıt hakkını kaybeder).

c) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümlerinden Beden Eğitimi Öğretmeliği bölümü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği proğramına 2019-TYT puanının en az 180 veya 2018 TYT dönüştürülmüş puanının( 2019-TYT Nihai sınav puanı) en az 180 olması gerekir. Antrenörlük Eğitimi bölümü Anrenörlük Eğitimi Proğramı( I ve II. öğretim) başvuruda bulunabilmek 2019-TYT puanının en az 150 veya 2018 TYT dönüştürülmüş puanının( 2019-TYT Nihai sınav puanı) en az 150 olması gerekir.

d) Engelli adaylardan (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mental retardasyon) ile “yaygın gelişimsel bozukluklar” (otizm spektrum bozuklukları (OSB), Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) 2018 TYT puanı en az 100 , 2019 TYT en az 100 veya 2018 TYT dönüştürülmüş puanının( 2019-TYT Nihai sınav puanı) en az 100 ve üzerinde olanlar, durumlarını “engelli sağlık kurulu raporu” ile belgelemeleri kaydıyla, özel yetenek sınavlarına kabul edilir.

Branş bazda yapılacak olan sınavlara adaylar, futbol, voleybol, masa tenisi, badminton, halkoyunları, hentbol, atletizm, engelli, yüzme, basketbol ve güreş branşlarından sınava tabi tutulacak olup adaylar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü (Örgün Öğretim ve İkinci Öğretim) bölümlerinde tercih yapacaklardır. Yetenek sınavı sonrasında toplamda 160 aday Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda öğrenci olma hakkına sahip olacaklardır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKATSPOR AŞ BAŞKANI TUTUKLANDI MI?
TOKATSPOR AŞ BAŞKANI TUTUKLANDI MI?