google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TOGÜ’DE ANMA TÖRENİ

TOGÜ'DE ANMA TÖRENİ

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) tarafından “Ölümünün 119. yılında Gazi Osman Paşa” anma programı düzenlendi.

06 Nisan 2019 - 15:30


15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu'nda gerçekleşen anma programına Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanifi Vural, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin konuşmasında, “Tarihi kişiler mekânlar ve dokular bir şehrin ruhunu oluşturur ve o ruhla bir şehir yek yerinden farklılaşır. Tokat bağlamında tarihe mâl olmuş kişiler içerisinde Gazi Osman Paşa farklı ve haklı bir yere sahiptir. Tokat ve daha ötesinde sınırları aşarak Plevne ile adeta özdeşleşmiş, simgeleşmiş bir komutandır” dedi.

Açılış konuşması sonrasında üniversitemiz Devlet Konservatuvarı tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Müzik dinletisi sonrası “Ölümünün 119. yılında Gazi Osman Paşa” konulu panele geçildi.

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Ali Açıkel'in yaptığı panelde Dr. Öğretim Üyesi Murat Hanilçe, Dr. Öğretim Üyesi Necati Çavdar, Dr. Öğretim Üyesi Yunus Emre Tekinsoy, dinleyicilere Gazi Osman Paşa ile ilgili açıklayıcı bilgiler aktardılar. Panel sonrası panelistlere teşekkür belgesi takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ