TOGÜ’de Cumhuriyet konseri

TOGÜ’de Cumhuriyet konseri

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından Cumhuriyetin 96’ncı yılı kutlamaları kapsamında Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi.

01 Kasım 2019 - 12:42

Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen konsere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özbay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Serkan Umuzdaş, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Türk Halk Müziğinin seçme eserlerinin seslendirildiği konseri Öğr. Gör. Aziz Destegül yönetti. Konser sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özbay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Serkan Umuzdaş, Öğr. Gör. Aziz Destegül ve koroya teşekkür belgesi takdim etti. Hatıra fotoğrafı çektiren protokol ve koro Barış Pınarı Harekatına katılan askerlerimiz ve ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden tüm şehit ve gaziler için asker selamı verdi.

Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Serkan Umuzdaş, yaptığı konuşmada “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yılı sebebi ile Devlet Konservatuvarı olarak Türk Halk Müziği konseri verdik. Konser sonrasında koromuzda bulunan öğrenci arkadaşlarımızla asker selamı verdik. Bu selam Ülkemizin bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve Barış Pınarı Operasyonuna katılan Mehmetçiklerimize ithaf etmek içindi.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
Camiler ibadete hazırlanıyor
Camiler ibadete hazırlanıyor