TOGÜ’de kura ile sürekli işçi alımı yapıldı

TOGÜ'de kura ile sürekli işçi alımı yapıldı

TOGÜ'de kura ile sürekli işçi alımı yapıldı. Toplamda 2 bin 378 kişinin başvurduğu öğrenilen kurada Güvenlik, temizlik ve bakım onarım hizmetleri için çeşitli unvanlarda 19'u Tokat merkez, 1 tanesi Almus ilçe olmak üzere 20 sürekli işçi alındı

15 Eylül 2020 - 11:03 - Güncelleme: 17 Eylül 2020 - 13:11


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu'nda sürekli işçi (4/D) alımı kura çekilişi gerçekleştirildi. Kura çekilişine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, dekanlar ve daire başkanları katıldı.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş Haziran ayında yapılan kura çekilişi ile 146 sürekli işçinin Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde çalışmaya başladığını hatırlatarak Cumhurbaşkanı kararı ile yine 20 adet sürekli işçi alımına izin verilmesiyle kura çektiklerini söyledi.
Güvenlik, temizlik ve bakım onarım hizmetleri için çeşitli unvanlarda 19'u Tokat merkez, 1 tanesi Almus ilçe olmak üzere 20 sürekli işçi kurası gerçekleştirileceğini bildiren Parlaktaş, Sürekli işçi alımı için toplamda 2 bin 378 kişinin başvurduğunu da ekledi.
Parlaktaş, “Türkiye İş Kurumunun gönderdiği listeler baz alınmak sureti ile sözlü sınava katılmak üzere açık iş sayısının 4 katı asıl liste olarak noter kura çekimi ile belirlenecek olup, ayrıca kura ile aynı sayıda yedek adayın isimleri belirlenecektir. Kura çekilişimizin milletimize, vatanımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ardından çekilen kura ile; 5 adet Temizlik Görevlisi, 5 adet Güvenlik Görevlisi (Erkek), 1 Adet Güvenlik Görevlisi (Kadın), 4 adet Beden İşçisi (Erkek), 3 adet Bulaşıkçı, 1 adet Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi (Erkek), 1 adet Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni (Erkek) olmak üzere toplam 20 adet sürekli işçi alımı için noter huzurunda kura çekilişine geçildi. Yapılan kura çekilişi ile asıl ve yedek adaylar belirlendi.
Covid-19 pandemisi nedeniyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak yapılan kura çekilişi, Üniversite web sayfasından ve kurumsal sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı