TOGÜ’de Uluslararası konferans

TOGÜ’de Uluslararası konferans

Tokat'ta 6 ülkeden akademisyenlerin katılımı ile "Uluslararası İşletme ve Ekonomideki Güncel Konular Konferansı" düzenlendi. Konferansta konuşan TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, 15 Fakültesi ile 35 bini aşan öğrencisi ve 1500 civarındaki uluslararası öğrenci ile uluslararası bir üniversite olma anlamında TOGÜ’nün her gün kendini güncellediğini vurguladı.

07 Ekim 2019 - 10:43

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen konferansa başta Türkiye olmak üzere NijeryaCezayir, Uganda, Libya ve Afrika ülkelerinden katılım oldu. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer, konferansların ülkelerin birbirileri ile bağ kurma noktasında oldukça etkili olduğunu kaydetti.

 IM Sciences Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Usman Ghani ise Pakistan ile Türkiye arasında oldukça iyi ilişkilerin olduğunu belirterek, "İki ülke arasındaki ticaret potansiyelinin geliştirilebileceğine inanıyorum. Bir diğer yandan bu konferans Pakistan ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi arasında öğrenci değişimini sağlayacak" dedi.

Iqra National Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Farzand Ali Jan, yaptığı konuşmada Pakistan ve Türkiye'nin coğrafya olarak komşu olmadığını ancak kültür, düşünce, insan ve fikir olarak aynı olduğunu söyledi.

  • REKTÖR ŞAHİN: ULUSLAR ARASI BİR ÜNİVERSİTEYİZ

 Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise Türkiye, Pakistan, Nijerya, Cezayir, Uganda, Libya ve Afrika’dan katılım sağlayan akademisyenleri burada ağırlamaktan oldukça memnuniyet duyduğunu ifade etti. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi hakkında bilgiler aktaran Rektör Şahin, 15 Fakültesi ile 35 bini aşan öğrencisi ve 1500 civarındaki uluslararası öğrenci ile uluslararası bir üniversite olma anlamında Üniversitenin her gün kendini güncellediğini vurguladı. Yapılan bu konferans gibi bu tür etkinliklerin bu amaç doğrultusunda gerçekleştiğini söyleyen Şahin, önümüzdeki yıllarda da bu gibi uluslararası konferansları ve etkinlikleri daha çok destekleyeceğini ifade etti. Rektör Şahin, konuşmasını sonlandırırken Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin “Tokat'a gitmek gerek, çünkü Tokat'ta insan ve iklim mutedil’dir” sözlerini aktararak konferansın etkili ve başarılı geçmesini diledi.

Açılış konuşmaları sonrası Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, IM Sciences Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Usman Ghani, Iqra National Üniversitesi Rektörü Dr. Farzand Ali Jan, Prof. Mesut Idriz, Gazeteci Hamza Kyeyune, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Danısman'a plaket takdiminde bulundu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ