TOGÜ, Kiev Öğrenci Fuarına katıldı

TOGÜ, Kiev Öğrenci Fuarına katıldı

Rusya merkezli Begin Group tarafından organize edilen “Begin Eurasia Tour: Kiev” üniversite tanıtım fuarında yer alan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Ukraynalı öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

02 Kasım 2019 - 11:36

17 ülkeden 42 yükseköğretim kurumunun katıldığı fuara Ülkemizden iki yükseköğretim kurumu katıldı. Özel bir üniversite ile birlikte fuarda yer alan üniversitemiz veli, öğrenci ve eğitimcilerden yüksek ilgi gördü. Etkinlik, TOGÜ’nün tanıtımının yanı sıra yeni uluslararası işbirliklerinin kurulması açısından da önemli bir adım oldu. Uluslararasılaşma çabalarına katkı ve yabancı öğrenci çeşitliliğini arttırmak amacıyla katılım sağlanan etkinliğin bir sonraki durakları Moskova ve Nur Sultan (Astana) şehirleri olacak.

TOGÜ’yü temsilen Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer ve Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Fehim Kuruloğlu’nun yer aldığı heyetin Ukrayna’daki ikinci durağı Odessa şehri oldu. Bölgenin en eski teknik üniversitelerinden biri olan Odesa National Politechnik University’i (1918) ziyaret eden heyet iki kurum arasında iş birlikleri için görüş birliğine varıldı. Erasmus+ ve Mevlana anlaşmaları ile öğrenci ve personel hareketliliklerinin önümüzdeki yıldan itibaren başlaması ve ilerleyen dönemlerde daha yoğun bir şekilde iş birliklerinin yapılması konusunda mutabakat sağlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
Camiler ibadete hazırlanıyor
Camiler ibadete hazırlanıyor