google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TOGÜ kurdu, Dünyada İlk!

TOGÜ kurdu, Dünyada İlk!

TOGÜ bünyesinde dünyada ilk ve tek örnek olan Oksidentalizm Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu

26 Şubat 2021 - 02:43

TOGÜ bünyesinde dünyada ilk ve tek örnek olan Oksidentalizm Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu. Merkezde oksidentalizm düşüncesinin sistemleştirilmesi ve kurumsallaştırılması hedefleniyor.  Merkez yönetiminde Müdür Doç. Dr. Murat Serdar, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Uğur Ada, Dr. Öğr. Üyesi Gündüz Aksu Kocatürk ve Arş. Gör. Dr. Edip Uzundal yer alıyor.

 

Oksidentalizm Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Serdar, Oksidentalizm’in Doğu’nun kendisini ve dünyayı, Batılı olmayan bir görüşle anlaması ve ifade etmesi; Batı’nın Doğu’yu bizzat Doğulular aracılığı ile tanıması olarak tanımlanabileceğini ifade etti.

 

DÜŞÜNCENİN KURUMSALLAŞMASI AÇISINDAN DÜNYADA İLK

Oksidentalizmin fikir düzeyinden eyleme geçmesi gerektiğini, bunun için ise bu düşüncenin sistematik hale getirilerek kurumsallaştırılmasının gerektiğini belirten Serdar, bu noktada en önemli görevin akademilere düştüğünü, akademilerde kurulacak araştırma merkezlerinin diğer kurumları yönlendirmekte merkezi bir rol oynayabileceğini söyledi. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesinde kurulan Oksidentalizm Uygulama ve Araştırma Merkezinin bu amacı hayata geçirme gayesinde olduğunu ifade eden Serdar, merkezin oksidentalizm düşüncesinin sistemleştirilmesi ve kurumsallaştırılması açısından dünyada ilk örnek olduğunu, bu nedenle oldukça zorlu bir yolculuğa çıktığını, bu yolculuğun nihayetinde ise merkezin başarıya ulaşacağı azim ve inancı ile bezendiğini vurguladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ